Deszczowa jesień w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda na 2 listopada. Mnóstwo deszczu w Polsce, a to nie wszystko. Prognoza IMGW / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś: 2 listopada. Nawet 20 mm deszczu i jeszcze to! Prognoza IMGW dla Polski

2021-11-02 7:55

Pogoda na dziś (2 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu. Spadnie bardzo dużo deszczu, a to nie wszystkie złe informacje, które mają dla nas specjaliści od pogody. W górach możliwe są zawieje śnieżne. Szczegółowa prognoza pogody dla Polski na dziś na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś: 2 listopada. 20 mm deszczu i jeszcze to. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę będzie obejmował rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Morzem Norweskim, północną Polską oraz Węgrami, jedynie wschodnie krańce kontynentu będą w zasięgu wyżu znad Uralu. Pogodę w kraju będzie kształtował wspomniany układ niżowy, ale północny wschód Polski pozostanie pod wpływem klina wyżowego. Z zachodu ku centrum kraju powoli przesuwać się będzie strefa pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Na wschodzie zalegać będzie jeszcze ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem, z zachodu napływać będzie już chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Co przyniosą wyżej opisane zjawiska? Pogoda we wtorek nie wszystkim poprawi nastrój.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 2.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), we wtorek, 2 listopada 2021 roku na północy kraju prognozowana jest przewaga zachmurzenia małego oraz umiarkowanego i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i opady deszczu przemieszczające się powoli z zachodu i południa do centrum, okresami o natężeniu umiarkowanym. - Na Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce suma opadów do 15 mm, lokalnie na Górnym Śląsku do 20 mm. Wysoko w górach opady śniegu - podaje Instytut. Dalszy ciąg materiału pod naszym pogodowym quizem.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

- W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny przechodzący w zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h, powodujące zawieje śnieżne - podają specjaliści od pogody z IMGW.

Jaka będzie temperatura 2.11.2021?

Jaka temperatura przywita nas po święcie Wszystkich Świętych? Nie ma co liczyć na przyjemne wzrosty. Wartości, które odczytamy z termometrów przypomną nam, że jesień już jakiś czas temu rozgościła się w Polsce. - Temperatura maksymalna od 8 st. C, 9 st. C na zachodzie do 13 st. C na wschodzie; w obszarach podgórskich od 6 st. C do 8 st. C. - podaje IMGW.

Noc z wtorku na środę. Prognoza IMGW dla Polski

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie duże, od południowego zachodu postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Opady deszczu przemieszczające się stopniowo z zachodu i południa na północny wschód kraju. Wysoko w Karpatach początkowo opady śniegu. Na zachodzie i na północy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?
Nasi Partnerzy polecają