Nadchodzące zmiany pogody wgniotą was w fotel. Synoptycy podali daty! Nie ma litości

i

Autor: Pixabay / reprodukcja SE Nadchodzące zmiany pogody wgniotą was w fotel. Synoptycy podali daty! Nie ma litości

Nadchodzące zmiany pogody wgniotą was w fotel. Synoptycy podali daty! Nie ma litości

2021-10-29 14:10

Pogoda w Polsce drastycznie się zmieni! Synoptycy z IMGW nie mają wątpliwości, że zbliża się załamanie pogody w Polsce. Zmiana aury ma nastąpić w najgorszym możliwym momencie. Prognoza pogody ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej może szokować. Wynika z niej, że powinniśmy szykować się na nieuchronną zmianę. Kiedy to nastąpi? O szczegółach przeczytasz w tym artykule na www.se.pl!

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach była wyjątkowo spokojna. Po potężnych wichurach, które przeszły przez Polskę w ubiegłym tygodniu, sytuacja na dłuższą chwilę się unormowała. W końcu nadeszła piękna złota jesień. Musieliśmy szybko się nią nacieszyć, bo najnowsze prognozy nie należą do korzystnych. Niestety, już za moment nieprzyjemna aura ponownie da nam popalić. Pogoda wkrótce zmieni się nie do poznania. Czeka nas nie tylko wyraźne ochłodzenie, ale i intensywne opady deszczu. Będzie mokro, a to nie wszystko. Fatalne wieści dopełnia informacja o bardzo silnym wietrze. Kiedy spodziewane jest załamanie pogody w Polsce? Co wynika z prognoz ekspertów? Jakie zmiany przewidują w kolejnych dniach synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? Prognozę pogody IMGW znajdziesz pod poniższą sondą.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Sprawdź szczegóły w poniższej galerii zdjęć!

Pogoda w Polsce zmieni się nie do poznania. Kiedy załamanie pogody? Zobacz prognozę!

Pogoda w Polsce będzie bardzo przyjemna jeszcze w nadchodzący weekend. W niedzielę, 31 października 2021 roku, temperatura maksymalna wyniesie od 13 do 15 stopni Celsjusza na północy kraju, a do 18 stopni na południu. Najcieplej ma być na Dolnym Śląsku, gdzie termometry mogą wskazać nawet 20 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Niestety, załamanie pogody w Polsce przyjdzie we Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada 2021 roku. W poniedziałek najwięcej słońca pojawi się na wschodzie kraju, zaś na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Z zachodu ku centrum mają się przemieszczać deszczowe chmury. Wieczorem i w nocy temperatura spadnie nawet do 1 stopnia. Tak będzie m.in. na Podhalu. Chwilami wiatr ma być dość silny i porywisty, do 65 km/h. Co jasne, może on obniżać temperaturę odczuwalną. Niekorzystne zmiany aury odczujemy także we wtorek, 2 listopada 2021 roku, a więc w pierwszy dzień pracy po przedłużonym weekendzie. Początek tygodnia okaże się pochmurny i deszczowy. Pogodnie będzie tylko na zachodzie Polski. Mocniej ma wiać na Pomorzu. W wielu regionach przydadzą się parasole i cieplejsze ubrania.

Quiz z geografii dla prawdziwych podróżników!

Pytanie 1 z 15
Czy obywatele Polski mogą odwiedzić wszystkie sąsiednie kraje bez paszportu?