Pogoda na jutro, 18 listopada. Porywisty wiatr i chłód. To nie wszytsko! Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Potężna wichura przejdzie przez Bydgoszcz i region! Najgorzej będzie w nocy

Pogoda na dziś, 18 listopada. Porywisty wiatr i chłód. To nie wszystko! Prognoza IMGW

2021-11-18 7:05

Pogoda na czwartek (18 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o przelotnych opadach deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północy prognozowany jest silny wiatr w porywach do 65 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek poniżej.

Pogoda na dziś, 18 listopada. Porywisty wiatr i chłód. To nie wszystko! Prognoza IMGW

Jaki informuje IMGW, Europa północna jest pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem pogodę kształtuje rozległy wyż z centrum nad Francją. Polska jest na skraju głębokiego niżu z głównym ośrodkiem nad Morzem Norweskim, przejściowo nad południową i południowo-zachodnią Polską rozbudowuje się klin wyżu z centrum nad Francją. Na wschodzie kraju oddziałuje jeszcze chłodny front atmosferyczny, który odsuwa się za wschodnią granicę. Nad północno-zachodnią Polskę nasuwa się strefa frontu ciepłego. Z zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 18.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek, 18 listopada  2021 roku prognozowane jest  zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wschodnim wybrzeżu prognozowana suma opadów miejscami około 10 mm. Temperatura maksymalna od 5 st. C do 9 st. C, chłodniej tylko na obszarach podgórskich Karpat: około 4 st. C.

Miejscami będzie mocno wiało.

- Wiatr umiarkowany, na północy i północnym zachodzie okresami dość silny i tam w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, a w Karpatach do 60 km/h - podaje IMGW.

Polecamy: Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2021. Czy zobaczymy je w Polsce?

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Według informacji IMGW, w nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, lokalnie mżawki. Wysoko w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem, stopniowo przechodzące w deszcz. Temperatura minimalna od 4 st. C na wschodzie do 8 st. C na zachodzie i wybrzeżu, na obszarach podgórskich od 1 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, przeważnie zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, na północy do 70 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

Zobacz też: Atak zimy jeszcze w listopadzie? To możliwe. Idzie śnieg i mróz!

Fałszywe "Trojaczki" z Wysokiej Kamieńskiej. Wszyscy dali się nabrać
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?