Deszczowe chmury nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 17 listopada. Mgły i ponury klimat za oknami. Prognoza IMGW dla Polski / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś: 17 listopada. Mgły i ponury klimat za oknami. Prognoza IMGW dla Polski

2021-11-17 7:10

Pogoda na środę (17 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informuje nas o mgłach, słabym deszczu i silnym wietrze, który da się we znaki przebywającym w górach. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziecie na se.pl, w poniższym materiale.

Pogoda na dziś: 17 listopada. Mgły i ponury klimat za oknami. Prognoza IMGW dla Polski

Pogoda na dziś (środa, 17.11.2021) dla Polski nie przynosi bardzo złych wieści. Atak zimy nam nie grozi, ale nie spodziewajmy się listopadowego przełomu. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przekazują, że mieszkańcom niektórych regionów naszego kraju przydadzą się parasole, choć deszczu nie będzie dużo. Pojawi się inny problem. - W dzień na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na obszarach mgieł duże. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na zachodzie i północnym zachodzie miejscami słaby deszcz lub mżawka - czytamy na stronie Instytutu. Przypominamy, że o ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych informujemy zawsze w lokalnych serwisach Super Expressu.

Czytaj też: Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2021. Czy zobaczymy je w Polsce?

Prognoza pogody. Temperatura 16.11.2021

W środę (16 listopada 2021 r.) na termometrach zobaczymy bardzo podobne wartości do tych, które towarzyszyły nam na początku tygodnia. Uwaga - w górach powieje silniejszy wiatr, który może przynieść utrudnienia.

- Temperatura maksymalna od 5°C na Suwalszczyźnie do 9°C na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h - informują eksperci IMGW.

Prognoza pogody 16-17 listopada. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (16-17.11.2021 r.) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie i południu kraju. Miejscami, głównie na północy kraju, przelotne opady deszczu. - W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -1°C na wschodzie do 6°C na północnym zachodzie i nad morzem, rejonach podgórskich Karpat spadki temperatury do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h - przekazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Pogodowy armagedon w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany