Pogoda na  16.09.2021. Burze nad Polską! Napływa polarne morskie powietrze. Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 16.09.2021. Burze nad Polską! Napływa polarne morskie powietrze. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 16 września. Burze nad Polską! Napływa polarne morskie powietrze. Prognoza IMGW [16.09.2021]

2021-09-16 0:12

Pogoda na dziś (16.09.2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o deszczu i burzach. To nie wszystko! W nocy z czwartku na piątek mogą wystąpić mgły. Szczegóły poniżej na se.pl.

Pogoda na dziś: 16.09.2021. Burze nad Polską! Napływa polarne morskie powietrze. Prognoza IMGW [16.09.2021]

Jak podaje IMGW, przeważający obszar Europy będzie pod wpływem wyżów, jedynie jej środkowa część oraz krańce północno-zachodnie będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Danii, powoli przemieszczającego się nad Bałtyk. Związany z nim front chłodny przemieszczał się będzie z zachodu nad centrum kraju. Nad zachodnią i centralną Polskę napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 16.09.2021?

Jak podają eksperci, w czwartek 16.09. pogoda nie będzie zachwycać - zachmurzenie duże, po południu na zachodzie kraju większe przejaśnienia, a początkowo na Podkarpaciu także rozpogodzenia. Tego dnia warto pamiętać o zabraniu ze sobą parasola. Opady deszczu postępujące od zachodu kraju, miejscami wystąpią burze. Za wyjątkiem krańców północno-zachodnich i południowo-wschodnich, opady miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 20 mm.

Zobacz też: Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

Jaka będzie temperatura w czwartek?

W czwartek będzie ciepło. "Temperatura maksymalna na zachodzie i północy od 17 st. C do 20 st. C, na pozostałym obszarze od 21 st. C do 25 st. C, najcieplej na Podkarpaciu do 26 st. C." - czytamy w komunikacie IMGW. Wiatr na południowym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni, skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów wiatr około 65 km/h.

Zobacz również: "Jęzor chłodu" zbliża się do Polski. Każdy z nas to odczuje

Prognoza pogody IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek

W nocy zachmurzenie duże, w zachodniej połowie kraju większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, a początkowo na południowym wschodzie możliwe burze.Prognozowana suma opadów na wschodzie kraju do 15 mm. Nad ranem lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 12 st. C do 16 st. C, chłodniej na Przedgórzu Sudeckim od 10 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W szczytowych partiach Sudetów wiatr około 65 km/h.

Czytaj też: Larry przyniesie śnieg, mróz i potężny wiatr! Trwa odliczanie

Fatalne skutki burzy w Warszawie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?