Jęzor chłodu zbliża się do Polski. Każdy z nas to odczuje

i

Autor: 12019/cc0/Pixabay.com "Jęzor chłodu" zbliża się do Polski wielkimi krokami. Jeszcze w tym tygodniu będziemy się co prawda cieszyć z temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza, ale od 18 września czeka nas drastyczna zmiana

"Jęzor chłodu" zbliża się do Polski. Każdy z nas to odczuje

2021-09-15 11:40

"Jęzor chłodu" zbliża się do Polski wielkimi krokami. Jeszcze w tym tygodniu będziemy się co prawda cieszyć z temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza, ale od 18 września czeka nas drastyczna zmiana. Zacznie napływać chłodne powietrze, a najbardziej odczują to mieszkańcy wschodniej części Polski. "Jęzor chłodu" może przynieść temperatury poniżej zera.

"Jęzor chłodu" zbliża się do Polski. Każdy z nas to odczuje

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, do Polski zbliża się "jęzor chłodu", czyli masa zimnego powietrza z północy kontynentu. Dużego ochłodzenia można się w związku z tym spodziewać już od 18 września, a ok. 20 dnia miesiąca największy chłód obejmie wschodnią część Polski. To tam można się spodziewać najniższych temperatur, które w nocy i o poranku spadną lokalnie poniżej zera. "Jęzor chłodu" dotknie także południową część kraju, a dokładniej - góry i tereny podgórskie, gdzie wystąpi mróz do minus 2 stopni Celsjusza, ale przy gruncie temperatury będą jeszcze niższe. Ochłodzenia, choć nie tak dużego, można się spodziewać na terenie całej Polski, a co gorsza, przez pierwsze 2-3 dni "jęzorowi chłodu" będą towarzyszyły opady deszczu i mocniejsze podmuchy wiatru.

Czytaj też: Pogoda na Syberii bezwzględna. Złe wieści dla Polski?

Sonda
Czy chciałbyś mieszkać w ciepłych krajach?
Poradnik Zdrowie: leki, które powodują nadwagę
Nasi Partnerzy polecają