Pogoda na Syberii bezwzględna. Złe wieści dla Polski?

i

Autor: KRiemer/cc0/Pixabay.com Syberia od zawsze kojarzy nam się z zimną pogodą, ale w tym roku duże mrozy przyszły wyjątkowo wcześnie (zdj. ilustracyjne)

Pogoda na Syberii bezwzględna. Złe wieści dla Polski?

2021-09-13 14:51

Syberia od zawsze kojarzy nam się z zimną pogodą, ale w tym roku duże mrozy przyszły wyjątkowo wcześnie. Do tej pory we wrześniu termometry pokazywały najwyżej kilka kresek poniżej zera, ale tym razem jest zdecydowanie gorzej. Średnia temperatura, którą od kilku dni notuje się na Syberii, jest aż o 7 stopni niższa od normalnej. Czy mrozy dotrą do Polski?

Pogoda na Syberii bezwzględna. Złe wieści dla Polski?

Jak informuje Twojapogoda.pl, powołując się na serwis Roshydromet, pogoda na Syberii jest w tym roku wyjątkowo zimna. Do tej pory największe mrozy na tamtym terenie w pierwszej połowie września sięgały najwyżej kilku stopni poniżej zera. Tym razem średnia temperatura była nawet 7 kresek niższa od normy wieloletniej, a we wsi Ojmiakon w Jakucji odnotowano w piątek 10 września 15 stopni na minusie. Tak duże mrozy na Syberii o tej porze roku mogą oznaczać jeszcze bardziej surową niż zwykle zimę, która być może dojdzie nawet do Polski. To "zasługa" zjawiska zwanego La Niña, które jest anomalią pogodową polegającą na występowaniu wyjątkowo niskich temperatur na powierzchni wody. Pojawia się ono we wschodniej części tropikalnego Pacyfiku, ale jak się okazuje, ma wpływ na pogodę nawet na Syberii.

Poradnik Zdrowie: sezon grypowy - co trzeba wiedzieć o grypie i szczepionce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany