Zima w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Temperatury pójdą ostro w dół. Mrożąca prognoza pogody dla Polski. Szalona zmiana / Zdjęcie Ilustracyjne

Temperatury pójdą ostro w dół. Mrożąca prognoza pogody dla Polski. Szalona zmiana

2021-09-15 14:59

Prognoza pogody dla Polski jest nieubłagalna. Powoli możemy się żegnać z latem. Już za kilka dni temperatury pójdą ostro w dół, a nocami mogą spaść nawet w okolice zera. Jesień coraz mocniej zagląda nam w oczy. Na szczęście będą jeszcze dni, kiedy pogoda poprawi nam nastrój. Szczegóły analizujemy na se.pl poniżej.

Prognoza pogody dla Polski. Koniec lata tuż tuż

Prognoza pogody dla naszego kraju nie zostawia złudzeń. Jeżeli chcemy się nacieszyć latem, to musimy się pośpieszyć. W środę (15.09.2021) przeważa w naszym kraju słoneczna, przyjemna pogoda. Gdzieniegdzie na termometrach mamy nawet 27 stopni. Niestety taki stan rzeczy nie utrzyma się zbyt długo. Już w czwartek synoptycy spodziewają się konkretnego zachmurzenia i opadów deszczu. Miejscami może zagrzmieć. Parasoli nie będą potrzebować mieszkańcy wschodniej Polski. Co być może najistotniejsze - 16 września będzie ostatnim ciepłym dniem. W okolicach Opola, Lublina, Kielc i Katowic termometry mogą pokazać powyżej 25 stopni. Niestety bliżej weekendu sytuacja ulegnie pogorszeniu. 

Czytaj też: "Jęzor chłodu" zbliża się do Polski. Każdy z nas to odczuje

Mrożąca prognoza pogody dla Polski. Temperatury na minusie?!

Już w piątek temperatura maksymalna w naszym kraju ukształtuje się na poziomie 19 stopni. Najcieplej powinno być na Mazowszu i Dolnym Śląsku. W całym kraju opady deszczu i pogoda, która bynajmniej nie poprawi nam nastroju. Kierowcom radzimy uważać na drogach. Stan nawierzchni może ulec pogorszeniu.

Nocami będzie bardzo chłodno. W przyszłym tygodniu w wielu rejonach Polski termometry nocą pokażą maksymalnie 5 stopni, a w górach odnotujemy nawet minusowe temperatury. W niedzielę i w poniedziałek (19-20.09.2021) na Kasprowym Wierchu ma być -4°, a kolejne noce będą jeszcze chłodniejsze. Nie to jest jednak najgorsze. Od wtorku (21.09.2021) wschodnie i południowo wschodnie regiony kraju będą notować jednocyfrowe temperatury w ciągu dnia.

Wygląda na to, że środa i czwartek to ostatnie dni pogodowego lata w Polsce. O ewentualnych przełomach w prognozach będziemy was na bieżąco informować w naszym lokalnym serwisie.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda