Słońce przebija się zza chmur

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 15.09.2021: Wichury, deszcz i... bardzo wysokie temperatury! / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś, 15 września: Wichury, deszcz i... bardzo wysokie temperatury!

2021-09-15 7:20

Pogoda na dziś (15.09.2021) dla Polski prezentuje się bardzo ciekawie. Niektóre regiony będą się cieszyć wysokimi temperaturami! Wschodnia Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, natomiast nad zachodnią Polskę zacznie nasuwać się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 15.09.2021: Wichury, deszcz i... bardzo wysokie temperatury!

Jaka będzie pogoda w środę, 15 września?

Pogoda na dziś (15.09.2021) to mieszanka dobrych i nieco gorszych wiadomości. Zachodnia, częściowo środkowa Europa oraz krańce wschodnie kontynentu będą w zasięgu układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżami znad Skandynawii i Morze Śródziemnego. Eksperci IMGW sugerują, że niektóre regiony Polski będą się cieszyć wysokimi temperaturami, typowymi dla środka lata.  Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać. - W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo na zachodzie kraju wzrastające do dużego, po południu lub wieczorem na północnym zachodzie, miejscami słabe opady deszczu - informują eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Niezwykłe odkrycie NASA. Chodzi o życie na Marsie! To może być przełom

Prognoza pogody. Temperatura 15.09.2021

Jaka będzie temperatura w środę, 15 września?

Jak już sygnalizowaliśmy wyżej - niektóre regiony naszego kraju będą się cieszyć z temperatur, charakterystycznych dla letniej pory roku. Przydadzą się krótkie spodenki, a ciepłe płaszcze można trzymać głęboko w szafach. Gdzieniegdzie przestrzegamy przed porywistym wiatrem. O ewentualnych utrudnieniach będziemy was informować w naszych lokalnych serwisach. Zalecamy również regularne śledzenie komunikatów meteo - np. na stronie IMGW.

- Temperatura maksymalna od 18 st. C na Suwalszczyźnie, około 24 st. C w centrum, do 27 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu, umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy - czytamy w serwisie IMGW.

Prognoza pogody 15-16 września. Noc ze środy na czwartek

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze na ogół duże. W zachodniej połowie kraju opady deszczu, na wybrzeżu możliwe burze. Miejscami, na północnym zachodzie opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 9 st. C, 11 st. C na północnym wschodzie i Podkarpaciu, około 14 st. C w centrum, do 17 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków południowych.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Prace archeologiczne na Grunwaldzkiej w Rzeszowie wstrzymano. Powodem pogoda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany