Pogoda Tatry. Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica, Sarnia Skała. Kiedy załamanie pogody w Tatrach? [WRZESIEŃ 2021]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Pogoda Tatry: Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica, Sarnia Skała. Kiedy załamanie pogody w Tatrach? [15.09.2021]

2021-09-15 7:30

Pogoda Tatry. Jaka jest pogoda w Tatrach? Jakie są prognozy? Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica czy Sarnia Skała to bardzo popularne górskie szczyty. W Tatrach pogoda potrafi zaskoczyć. Dlatego też warto przyjrzeć się prognozom przed wyjściem w góry. Pogoda w Tatrach 15.09.2021 przeszkodzi turystom w ich górskich wyprawach? Sprawdź najnowszą prognozę pogody w Tatrach na www.se.pl!

Pogoda w Tatrach. Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica, Sarnia Skała [15 WRZEŚNIA 2021]

Pogoda w Tatrach często bywa nieprzewidywalna. Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica czy Sarnia Skała to popularne tatrzańskie szczyty, znane jednak z tego, że pogoda na nich jest bezwzględna. Śledzenie prognoz pogody przed wyjściem w góry oraz odpowiednie przygotowanie ekwipunku może w Tatrach uratować życie. Kiedy widzimy, że pogoda nie sprzyja, trzeba również potrafić podjąć trudną decyzję o wycofaniu się. Czy w najbliższym czasie pogoda będzie łaskawa dla miłośników Tatr? Jaką pogodę zapowiadają synoptycy na Rysach, Giewoncie, Kasprowym Wierchu, Świnicy czy Sarniej Skale? Wszystko opisujemy poniżej. Pamiętajcie jednak, że prognozy pogody w górach mogą zmieniać się z godziny na godzinę, a nawet z minuty na minutę. Oto prognoza pogody dla najbardziej popularnych szczytów w Tatrach. Czytaj szczegóły na stronie www.se.pl!

Pogoda - Rysy [15.09.2021]

W ciągu dnia temperatura może tu wzrosnąć do 14 stopni Celsjusza. Wieczorem spadnie zaś do zaledwie 7 stopni. Szansa wystąpienia opadów jest niewielka, a wiatr nie będzie silny. Załamanie pogody spodziewane jest w czwartek lub piątek, a w weekend możliwe są nawet opady śniegu bądź deszczu ze śniegiem.

Pogoda - Giewont [15.09.2021]

Aż 17 stopni i słońce wychylające się zza chmur to wymarzony scenariusz. Taki właśnie przewidują synoptycy. Aura znacząco zmieni się już od czwartku. Każdy kolejny dzień ma być chłodniejszy i bardziej wietrzny.

Pogoda Kasprowy Wierch [15.09.2021]

Na Kasprowym Wierchu również ma być dość przyjemnie, do 16 stopni Celsjusza. Warto jednak mieć na uwadze dynamiczne zmiany pogody w nadchodzących dniach. Po weekendzie temperatura nocami ma tu spadać do -5 stopni.

Pogoda Świnica [15.09.2021]

W środę opady deszczu raczej nie są spodziewane na Świnicy. Termometry wskażą maksymalnie 14 stopni. Prędkość wiatru także nie będzie duża. W weekend, podobnie jak w całym regionie, pogoda wyraźnie się zmieni.

Pogoda Sarnia Skała [15.09.2021]

To najcieplejszy z popularnych szczytów Tatr. Temperatura wyniesie aż 20 stopni Celsjusza. Nie zmienia to jednak faktu, że również tutaj w trwającym tygodniu czeka nas załamanie pogody.

Sonda
Lubisz polskie góry?
Tłumy na tatrzańskich szlakach
Nasi Partnerzy polecają