Pogoda Tatry: Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica, Sarnia Skała. Kiedy załamanie pogody w Tatrach? [15.09.2021]

2021-09-15 7:30
Pogoda Tatry. Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica, Sarnia Skała. Kiedy załamanie pogody w Tatrach? [WRZESIEŃ 2021]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Pogoda Tatry. Jaka jest pogoda w Tatrach? Jakie są prognozy? Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica czy Sarnia Skała to bardzo popularne górskie szczyty. W Tatrach pogoda potrafi zaskoczyć. Dlatego też warto przyjrzeć się prognozom przed wyjściem w góry. Pogoda w Tatrach 15.09.2021 przeszkodzi turystom w ich górskich wyprawach? Sprawdź najnowszą prognozę pogody w Tatrach na www.se.pl!

Pogoda w Tatrach. Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica, Sarnia Skała [15 WRZEŚNIA 2021]

Pogoda w Tatrach często bywa nieprzewidywalna. Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica czy Sarnia Skała to popularne tatrzańskie szczyty, znane jednak z tego, że pogoda na nich jest bezwzględna. Śledzenie prognoz pogody przed wyjściem w góry oraz odpowiednie przygotowanie ekwipunku może w Tatrach uratować życie. Kiedy widzimy, że pogoda nie sprzyja, trzeba również potrafić podjąć trudną decyzję o wycofaniu się. Czy w najbliższym czasie pogoda będzie łaskawa dla miłośników Tatr? Jaką pogodę zapowiadają synoptycy na Rysach, Giewoncie, Kasprowym Wierchu, Świnicy czy Sarniej Skale? Wszystko opisujemy poniżej. Pamiętajcie jednak, że prognozy pogody w górach mogą zmieniać się z godziny na godzinę, a nawet z minuty na minutę. Oto prognoza pogody dla najbardziej popularnych szczytów w Tatrach. Czytaj szczegóły na stronie www.se.pl!

Pogoda - Rysy [15.09.2021]

W ciągu dnia temperatura może tu wzrosnąć do 14 stopni Celsjusza. Wieczorem spadnie zaś do zaledwie 7 stopni. Szansa wystąpienia opadów jest niewielka, a wiatr nie będzie silny. Załamanie pogody spodziewane jest w czwartek lub piątek, a w weekend możliwe są nawet opady śniegu bądź deszczu ze śniegiem.

Pogoda - Giewont [15.09.2021]

Aż 17 stopni i słońce wychylające się zza chmur to wymarzony scenariusz. Taki właśnie przewidują synoptycy. Aura znacząco zmieni się już od czwartku. Każdy kolejny dzień ma być chłodniejszy i bardziej wietrzny.

Pogoda Kasprowy Wierch [15.09.2021]

Na Kasprowym Wierchu również ma być dość przyjemnie, do 16 stopni Celsjusza. Warto jednak mieć na uwadze dynamiczne zmiany pogody w nadchodzących dniach. Po weekendzie temperatura nocami ma tu spadać do -5 stopni.

Pogoda Świnica [15.09.2021]

W środę opady deszczu raczej nie są spodziewane na Świnicy. Termometry wskażą maksymalnie 14 stopni. Prędkość wiatru także nie będzie duża. W weekend, podobnie jak w całym regionie, pogoda wyraźnie się zmieni.

Pogoda Sarnia Skała [15.09.2021]

To najcieplejszy z popularnych szczytów Tatr. Temperatura wyniesie aż 20 stopni Celsjusza. Nie zmienia to jednak faktu, że również tutaj w trwającym tygodniu czeka nas załamanie pogody.

Sonda
Lubisz polskie góry?
Tłumy na tatrzańskich szlakach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE