Pogoda na  11 listopada. Mgły i wiatr. Do tego może jeszcze to. Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 11 listopada. Mgły i wiatr. Do tego może jeszcze to. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 11 listopada. Mgły i wiatr. Do tego może jeszcze to. Prognoza IMGW

2021-11-11 0:01

Pogoda na czwartek (11 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o pochmurnym dniu. Rano lokalnie mogą wystąpić mgły. W dodatku na północy mogą wystąpić opady deszczu. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś: 11 listopada. Mgły i wiatr. Do tego może jeszcze to. Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz zachodnia część Morza Śródziemnego pozostają pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu rozległego wyżu z głównym centrum nad Ukrainą. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu. Z zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 11.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (11 listopada) prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy duże i tam słabe opady deszczu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami może mocno wiać!

- Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich i nad morzem porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h - czytamy w komunikacie IMGW.

Czytaj też: Płonące niebo nad Podhalem. Rzadkie zjawisko zapowiedzią zmiany pogody?

Jaka będzie temperatura 11 listopada?

W czwartek biorąc pod uwagę porę roku, będzie ciepło. Termometry wskażą maksymalnie 13 st.C.

- Temperatura maksymalna od 7 st.C na północnym wschodzie do 10 st.C w centrum i 13 st.C na południowym wschodzie - podaje IMGW.

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie przeważnie duże, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonie mgieł duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. W kotlinach sudeckich mgły osadzające szadź. Temperatura minimalna od -2°C na południu do 2°C w centrum, 4°C na północny i 8°C nad morzem, w rejonach podgórskich około -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Super Raport 10.11 (Goście: Marek Biernacki - KP, były szef MSWiA oraz dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Stanisław Żaryn
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany