Pogoda na  10.09.2021. W piątek burze, deszcz i grad! [Prognoza IMGW 10.09.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na piątek: burze, deszcz i grad! [Prognoza IMGW 10.09.2021]

Pogoda na dziś: 10 września. W piątek burze, deszcz i grad! [Prognoza IMGW 10.09.2021]

Pogoda na piątek (10.09.2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o kolejnym ciepłym dniu, termometry mogą wskazać nawet 28 st. Oprócz słońca, synoptycy przewidują też przelotne opady deszczu i burze. Szczegóły dotyczące pogody na piątek (10 września 2021) prezentujemy poniżej. Sprawdź prognozę pogody na www.se.pl.

Pogoda na dziś 10.09.2021. W piątek burze, deszcz i grad! [Prognoza IMGW 10.09.2021]

Jak informuje IMGW, nad centralną i południowo-wschodnią częścią kontynentu dominuje wyż znad Ukrainy, który sięga po Skandynawię i nad Półwysep Iberyjski. Ośrodki niżowe znajdują się w rejonie Morza Białego i nad Wyspami Brytyjskimi. Polska pozostaje w zasięgu wspomnianego wyżu, pod koniec dnia na zachodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Jesteśmy w suchej i ciepłej masie powietrza polarnego.

Zobacz też: Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

Jaka będzie pogoda w piątek?

Jak wynika z analiz ekspertów z IMGW, w piątek (10 września) będzie ciepło, ale trzeba się przygotować na możliwe burze, a nawet burze z gradem - Na wschodzie i w centrum bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i tam po południu i wieczorem przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu podczas burz do 20 mm - informuje IMGW.

Jaka będzie temperatura 10.08.2021?

To będzie naprawdę ciepły dzień, a termometry będą w piątek wskazywały wysokie, jak na wrzesień temperatury - Temperatura maksymalna od 24 st. na północnym wschodzie i południowym wschodzie do 28 st. na zachodzie kraju; w rejonach podgórskich Karpat i na Półwyspie Helskim około 22 st. - informują eksperci z IMGW. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz też: Wyż Hermelinde rozniesie jesień. Zaskakująca prognoza dla Polski

Prognoza pogody IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę

Jak podaje IMGW, w nocy na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże; miejscami przelotne opady deszczu i burze, stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół małe. Nad ranem, głównie na Pomorzu, Kujawach i w obniżeniach podkarpackich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9°C, 11°C na południowym wschodzie do 15°C, 17°C na zachodzie i nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat od 5°C do 8°C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Czytaj też: Zmiana czasu 2021 z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

Gwałtowna burza pod Sycowem
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany