Wyż Hermenelide zaskakuje w Polsce. Ale tylko na chwilę. Jaka pogoda w Polsce? PROGNOZA POGODY

i

Autor: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/podroz'>Podróż zdjęcie utworzone przez wirestock - pl.freepik.com</a> Wyż Hermenelide zaskakuje w Polsce. Ale tylko na chwilę. Jaka pogoda w Polsce? PROGNOZA POGODY

Wyż Hermelinde rozniesie jesień. Zaskakująca prognoza dla Polski

2021-09-08 11:16

Wyż Hermelinde nad Polską na chwilę przywróci lato. Niemal cały tydzień upłynie w towarzystwie ośrodka wyżowego znad południowo-wschodniej Europy (znad Ukrainy i Rumunii) o nawie Hermelindey, za sprawą którego temperatury przekroczą 25 stopni Celsjusza. Z końcem tygodnia da o sobie znać front chłodny i nieco zmieni aurę pogodową.

Wyż Hermelinde nad Polską. Co oznacza? W krótkiej perspektywie - powrót lata. Od początku tygodnia cała Polska gości wyż z południowo-wchodniej Europy. To za jego sprawą od poniedziałku temperatura systematycznie rośnie, a prognozowana kumulacja nastąpi w czwartek (09.09.21 r.) i piątek (10.09.21 r.). Tygodniowy rekord we wschodnich regionach kraju wyniesie 25-27 stopni, a na zachodzie nawet 28-29, do ponad 30 stopni w słońcu.

Pogoda dla Polski. Wyż Hermelinde na chwilę przywrócił lato, z końcem tygodnia pojawi się niż znak Skandynawii

Kulminacja wysokiej temperatury nastąpi w piątek, ale wraz z weekendową nocą nastąpi zmiana. Portal pogoda.wp.pl poinformował o spodziewanym nadejściu niżu znad Skandynawii.

Ten front spowoduje, że w sobotę (11.09.21 r.) na północy - woj. pomorskie, zachodniopomorskie - i na zachodzie - opolskie, dolnośląskie, lubuskie - będziemy mieli do czynienia z przelotnymi opadami deszczu, a nawet burzami. W niedzielę takie warunki wystąpią już w niemal całym kraju.

Nie przegap: Proxima Centauri przemawia! Dotarły do nas sygnały z zaświatów

Transformacja energetyczna. Kiedy atom w Polsce?
Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają