Niezwykła seria 12 piorunów. Wszystkie trafiły w ten sam punkt

i

Autor: Kadr z filmu / YouTube / Richards техно Niezwykła seria 12 piorunów. Wszystkie trafiły w ten sam punkt

Niezwykła seria 12 piorunów. Wszystkie trafiły w ten sam punkt

2021-09-08 10:12

Podobno piorun uderza w jedno miejsce tylko raz - tak przynajmniej mówi popularna legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jednak to, co widzimy na nagraniu opublikowanym w sieci, zdecydowanie zaprzecza tym twierdzeniom. Do niezwykłego zjawiska doszło w Chinach. W ciągu zaledwie kilkunastu sekund, piorun uderzył w uliczną latarnię aż 12 razy!

Niecodzienne zjawisko miało miejsce w portowym mieście Qingdao na chińskim półwyspie Szantung nad Morzem Żółtym. Podczas gwałtownej burzy, jeden z mieszkańców, słysząc bliskie uderzenia pioruna, postanowił uwiecznić burzę na filmie za pomocą smartfona. Okazało się, że miał ogromne szczęście, gdyż udało mu się nagrać serię 12 uderzeń pioruna w znajdująca się nieopodal latarnię uliczną. Wszystko trwało zaledwie około 10 sekund!

Chociaż widok był naprawdę wyjątkowy, autor nagrania, obawiając się o swoje bezpieczeństwo, postanowił schować się za ścianą. Nagranie jednak zachowało się i wywołało niemałą sensację. Film rozszedł się w sieci niemal z podobną prędkością jak pioruny, które zostały na nim uwiecznione.

Czytaj też: Proxima Centauri przemawia! Dotarły do nas sygnały z zaświatów

Sonda
Boisz się burzy?
Fatalne skutki burzy w Warszawie