Pogoda na jutro: 1.09.2021. Znów deszcz. Synoptycy biją na alarm! Czeka nas katastrofa? Prognoza IMGW [1.09.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na jutro: 1.09.2021. Znów deszcz. Synoptycy biją na alarm! Czeka nas katastrofa? Prognoza IMGW [1.09.2021]

Pogoda na dziś 1.09.2021. Znów deszcz. Synoptycy biją na alarm! Czeka nas katastrofa? Prognoza IMGW [1.09.2021]

2021-09-01 7:40

Pogoda na dziś (1.09.2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie brzmi zachęcająco. Znowu będzie padać, a w dodatku miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Szczegóły poniżej na se.pl.

Pogoda na dziś: 1.09.2021. Znów deszcz! Do tego porywisty wiatr. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [1.09.2021]

Jak podaje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz częściowo Skandynawia i Europa Zachodnia są pod wpływem wyżu. Z kolei ośrodki niżowe znajdują się nad Litwą i Ukrainą oraz w rejonie Hiszpanii i Spitsbergenu. Polska nadal jest pod wpływem niżów. Jeden z ośrodków będzie przemieszczał się powoli znad Białorusi nad Litwę, a drugi - wtórny - znad środkowej nad wschodnią Polskę, gdzie stopniowo będzie się wypełniał. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego. Jak podają eksperci, w środę zapowiada się kolejny deszczowy dzień, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie i wschodzie całkowite z przejaśnieniami. Za wyjątkiem północnego zachodu miejscami opady deszczu, na południowym wschodzie, jeszcze o natężeniu umiarkowanym. W Karpatach prognozowana suma opadów od 15 mm do 25 mm.

Zobacz też: Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

Jaka będzie temperatura w środę?

W środę, 1.09.2021 czeka nas chłód. "Temperatura maksymalna od 15 st. C na południowym wschodzie do 21 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat od 11 st. C do 14 st. C." - czytamy w komunikacie IMGW. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, w rejonie Zatoki Gdańskiej także dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 80 km/h.

Czytaj również: W Polsce dużo zimniej niż na Syberii! Pogoda szokuje

Alerty IMGW. Ostrzeżenie przed opadami deszczu

IMGW wydało alerty przed intensywnymi opadami deszczu dla niemal całej Polski, a województwach małopolskim oraz śląskim wydano czerwony alert, czyli ostrzeżenie trzeciego stopnia w trzystopniowej skali.  Alerty obowiązują do godz. 20.00.

Prognoza pogody IMGW dla Polski. Noc ze środy na czwartek

jak podaje IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Na zachodzie bez opadów, na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu, wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem. Gdzieniegdzie na południu utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 11°C, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około 6°C, a nad morzem od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz też: Gdzie się schować w czasie burzy? Te zasady zachowania podczas burzy koniecznie musisz znać!

Pogodowy armagedon w Krakowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?