Pogoda na wrzesień 2021. Nadchodzi początek jesieni? Prognoza długoterminowa

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Bergadder /zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na wrzesień 2021. Nadchodzi początek jesieni? Prognoza długoterminowa

2021-08-25 11:17

Jaka będzie pogoda na wrzesień 2021 r.? To pytanie zadają m.in. ci, którzy zaplanowali sobie wrześniowy urlop w Polsce. Jaki będzie wrzesień? Sprawdziliśmy, co mówi długoterminowa prognoza pogody.

Według eksperymentalnej długoterminowej prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), "średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020". Nie możemy jednak mówić o upałach, gdyż według tego modelu, średnia temperatura we wrześniu 2021 może wynieść od około 12°C w Zakopanym, przez 13°C w Suwałkach i Białymstoku, po 15°C w Opolu, Gdańsku czy Wrocławiu. Według synoptyków we wrześniu mogą być takie dni, kiedy na termometrach zobaczymy 25°C, jak i takie, kiedy słupki rtęci wskażą zaledwie kilka stopni Celsjusza. Planując urlop, należy pamiętać, że noce robią się coraz chłodniejsze i kilka stopni będzie normą. Temperatura we wrześniu 2021 będzie najwyższa na południu Polski. Natomiast na zachodzie i północy będzie najchłodniej. Pogoda na wrzesień 2021 będzie w kratkę. Synoptycy zapowiadają, że ten miesiąc będzie wilgotny.

Shanguy z koncertem w ESKA Live. Działo się na planie nagrywania! [KULISY]

Prognoza pogody na wrzesień 2021. Będzie... wilgotno

Początek września w wielu rejonach kraju przyniesie opady deszczu. Słońce wyjrzy w kolejnym tygodniu, a wraz z nim będzie nieco cieplej.

Jeśli chodzi o prognozę pogody na wrzesień 2021, to synoptycy IMGW zastrzegają, że prognozy długoterminowe obarczone są dużą niepewnością i mogą się od siebie różnić. "Pomimo coraz większej mocy obliczeniowej superkomputerów i szerokiej wiedzy o procesach pogodowych, wciąż nie można uniknąć błędów i różnic w prognozach na tak długi okres w przyszłość. Wynikają one zarówno z ryzyka wystąpienia nagłych (często lokalnych) zjawisk meteorologicznych, które mogą zaburzyć prognozowane procesy pogodowe, jak i z samej różnorodności wykorzystywanych w modelach prognostycznych założeń fizycznych oraz równań matematycznych i statystycznych" - czytamy na stronie IMGW.

Zachęcamy do śledzenia prognozy pogody dla Polski na łamach Super Expressu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany