Pogoda 1 września. Początek roku szkolnego. Fatalne prognozy!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Victoria_Borodinova Pogoda 1 września. Początek roku szkolnego. Fatalne prognozy!

Pogoda na 1 września. Rozpoczęcie roku szkolnego w deszczu? Koszmarne prognozy

2021-08-30 9:55

Pogoda na 1 września. Koszmarne prognozy synoptyków i meteorologów na początek nowego roku szkolnego. 1 września będzie deszczowy, pochmurny, mokry i chłodny? Wiele na to wskazuje. Złotej polskiej jesieni nie widać na horyzoncie. Rozpoczęcie roku szkolnego w deszczu? Zobacz, jaka będzie pogoda 1.09.2021 r.

Pogoda na 1 września. Koszmarne prognozy dla dzieci i młodzieży rozpoczynających za tydzień, w środę, 1 września, nowy rok szkolny. Powrót do nauki stacjonarnej po wakacjach dla części z nich mógłby być naprawdę radosnym wydarzeniem. Nastroje może jednak popsuć… fatalna pogoda. Początek nowego roku szkolnego 2021/2022 ma być deszczowy, pochmurny, mokry i niezbyt przyjemny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na 1 września. Niestety – przewidywania synoptyków nie są optymistyczne. Wszystko wskazuje na to, że w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie raczej deszczowo i pochmurnie. Tylko na północnym zachodzie kraju można spodziewać się lepszej pogody. Termometry pokażą maksymalnie 19 st. C – prognozuje IMGW.

Zobacz też: Pogoda na wrzesień 2021. Nadchodzi początek jesieni? Prognoza długoterminowa

Dni wolne w roku szkolnym 2021/2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że 1 września, czyli w najbliższą środę, tylko na północnym zachodzie kraju zachmurzenie będzie małe oraz umiarkowane. Tam też nie będzie padać, przynajmniej do popołudnia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Tam należy też spodziewać się deszczu, możliwe są również burze – ostrzega Polska Agencja Prasowa. – W godzinach porannych strefa opadów obejmować będzie obszar od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę i do godzin południowych przemieści się na południowy wschód kraju – wyjaśniają przedstawiciele IMGW.

Pogoda na 1 września nie należy do najprzyjemniejszych. Rano deszczowo będzie na przeważającym obszarze kraju. Z biegiem czasu także w centrum zacznie się rozpogadzać, a temperatury zaczną rosnąć, ale to przecież poranek tego dnia jest najważniejszy. Szkolne stroje, trochę nerwów i emocji i symboliczny pierwszy dzwonek. Niestety, pogoda w środę nie będzie dopingowała do radosnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Pogoda na 1 września. Deszcz i niskie temperatury

Najcieplej i najbardziej pogodnie będzie na północnym zachodzie kraju. W Szczecinie już o godz. 12.00 termometry pokażą 19 stopni Celsjusza. W pozostałych miastach w Polsce będzie zdecydowanie chłodniej – wynika z prognoz IMGW. Po południu zacznie się rozpogadzać, a chmury ustąpią miejsca słońcu – będzie coraz cieplej. Niecałe 20 stopni Celsjusza to jednak maksimum, na jakie możemy liczyć w środę, 1 września. Do wieczora padać będzie tylko na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Na południowym wschodzie kraju niestety cały dzień będzie smutny, deszczowy i pochmurny.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany