Pogoda na 9.08.2021. Termometry wskażą wysokie temperatury! Gdzie będzie najcieplej? Prognoza IMGW [9.09.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 9.08.2021. Termometry wskażą wysokie temperatury! Gdzie będzie najcieplej? Prognoza IMGW [9.09.2021]

Pogoda na 9.09.2021. Termometry wskażą wysokie temperatury! Gdzie będzie najcieplej? Prognoza IMGW [9.09.2021]

2021-09-08 18:05

Pogoda na czwartek (9.09.2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o kolejnym ciepłym dniu, niebo będzie niemal bezchmurne. Szczegóły dotyczące pogody na czwartek (9 września 2021) prezentujemy poniżej. Sprawdź prognozę pogody na www.se.pl.

Pogoda na 9.08.2021. Termometry wskażą wysokie temperatury! Gdzie będzie najcieplej? Prognoza IMGW [9.09.2021]

Jak informuje IMGW, nad centralną i południowo-wschodnią częścią kontynentu będzie dominował wyż znad Ukrainy, który będzie sięgał po Skandynawię i nad Półwysep Iberyjski. Ośrodki niżowe znajdą się w rejonie Morza Białego i nad Wyspami Brytyjskimi. Polska pozostanie w zasięgu wspomnianego wyżu, pod koniec dnia na zachodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Pozostaniemy w suchej i ciepłej masie powietrza polarnego.

Zobacz również: Burza magnetyczna: nie będzie prądu i internetu?! To możliwe. Kiedy burza magnetyczna na Słońcu? [8.09.2021]

Jaka będzie pogoda w czwartek?

Jak wynika z analiz ekspertów, w czwartek (9 sierpnia) będziemy się cieszyć pięknym, ciepłym dniem! Będzie bezchmurnie, jeśli zachmurzenie, będzie ono małe, na północnym wschodzie miejscami umiarkowane. To zdecydowanie dobra wiadomość dla tych, którym znudził się deszcz i chłód.

Czytaj również: Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

Jaka będzie temperatura 9.08.2021?

Ucieszą was temperatury, które będą wskazywać termometry w dzień: "Temperatura maksymalna od około 23 st. C na Suwalszczyźnie, w rejonach podgórskich Karpat i miejscami nad samym morzem do 27 st. C na zachodzie." - czytamy na stronie IMGW. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich Sudetów miejscami w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach 70 km/h.

Czytaj też: Niezwykła seria 12 piorunów. Wszystkie trafiły w ten sam punkt

Prognoza pogody IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie, głównie na Pomorzu, może wystąpić mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st. C, 12 st. C na wschodzie i lokalnie w kotlinach sudeckich, do 13 st. C, 15 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, jedynie w rejonach podgórskich Sudetów umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski miał przerażającą wizję pogody! Jesień to totalny armagedon?!

Gwałtowna burza pod Sycowem
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany