Termometr, temperatura, upał

i

Autor: Pixabay Fala upałów nad Europą! Afrykański skwar idzie do Polski. Już niedługo będzie bardzo ciepło. Zobacz prognozę pogody.

Fala upałów nad Europą! Afrykański skwar idzie do Polski

2021-09-08 10:54

Fala upałów nad Europą. Na zachodzie kontynentu termometry pokazują temperatury typowe dla lipca. W Hiszpanii mamy prawie 40 stopni w cieniu. W Polsce temperatura jest obecnie dwa razy niższą, ale nie ma powodów do smutku. Afrykański wręcz skwar idzie do Polski. Kiedy pojawi się nad Wisłą?

Do Europy dotarła fala upałów. Kto mieszka lub przebywa obecnie na urlopie w zachodniej części Starego Kontynentu, ten musi mierzyć się z temperaturą sięgającą 40 stopni Celsjusza. Z czego to wynika? Gorące powietrze napływa nad zachodnią Europę znad północnej Afryki. Dzięki temu mieszkańcy Hiszpanii, Francji czy Wielkiej Brytanii mogą na początku września poczuć się niczym w środku wakacji. Zdecydowanie najcieplej jest na południu Półwyspu Iberyjskiego, ale ponad 30 stopni Celsjusza jest też w Walii czy w samym Londynie. To prawdziwa anomalia pogodowa. Niech świadczy o tym fakt, że dopiero siódmy raz w ciągu ostatnich 50 lat , we wrześniu odnotowano ponad 30 stopni w Londynie.

Fala upałów idzie do Polski. Afrykański skwar

Upały na zachodzie Europy nie potrwają jednak długo. W najbliższych dniach zrobi się tam chłodniej dzięki wkraczającym frontom atmosferycznym, które przyniosą burze i deszcze. Gorące powietrze przesunie się do centrum Europy, w tym nad Niemcy i Polskę. W najbliższych dniach możemy spodziewać się fali upałów nad Polską. Termometry pokażą 27-28, a czasami nawet 30 stopni Celsjusza. Niestety, nie będzie to długotrwały wzrost temperatury. Do Polski także dotrze deszcz i burze, i to już w nadchodzący weekend 11 i 12 września.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Karpacz 2021 - Piotr Skarżyński: W dobie pandemii nie bagatelizujmy oznak przeziębienia
Nasi Partnerzy polecają