Takiego ciśnienia dawno nie było. Barometry w Polsce szaleją! Odczuliście to?

i

Autor: Pixabay.com / reprodukcja SE Takiego ciśnienia dawno nie było. Barometry w Polsce szaleją! Odczuliście to?

Takiego ciśnienia dawno nie było. Barometry w Polsce szaleją! Odczuliście to?

2021-09-07 9:14

Wahania ciśnienia potrafią mocno wpłynąć na nasze samopoczucie. Początek trwającego tygodnia przyniósł w Polsce wzrost do nawet 1030 hPa. Choć obecnie notuje się stopniowe spadki, wskazania barometrów nadal są bardzo wysokie. Taki stan rzeczy długo się jednak nie utrzyma. Na początku meteorologicznej jesieni miesięczna amplituda ciśnień może wynieść bowiem aż 50 hPa. Czy właśnie tak będzie we wrześniu 2021 roku?

Wahania ciśnienia nierzadko powodują zmiany samopoczucia. Właśnie dlatego trwający tydzień, ale i cały wrzesień 2021 roku, dla meteopatów może okazać się prawdziwą udręką. Czy na pewno tak będzie? Wczoraj barometry wskazywały w Polsce nawet około 1030 hPa. Ostatni raz z tak wysokim ciśnieniem w naszym kraju mieliśmy do czynienia niemal pół roku temu, na początku wiosny. Roztaczający się nad Polską wyż powoli kieruje się na wschód kontynentu. Obecnie dużo wyższe ciśnienie niż nad Wisłą odnotowuje się na Ukrainie. Jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ciągu dwóch najbliższych dni ciśnienie atmosferyczne zjedzie u nas do 1015 hPa. Później wielce prawdopodobne są dalsze spadki. We wrześniu amplituda pomiarów ciśnienia potrafi osiągnąć nawet 50 hPa. Wiele wskazuje na to, że jeśli tym razem odnotowane zostaną podobne różnice w skali miesiąca, nie będziemy mierzyć się z błyskawicznymi skokami.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

Do najbliższego piątku w niemal całej Polsce zaobserwujemy prawdziwy powrót lata. Temperatura może wzrosnąć nawet do 26 stopni Celsjusza w cieniu. Takie wskazania termometrów są spodziewane m.in. na Dolnym Śląsku. W większości regionów powinno być słonecznie. Najchłodniejsze dni synoptycy zapowiadają na północnym-wschodzie kraju. Dopiero na początku weekendu przez Polskę przejdą burze. Wtedy czeka nas gwałtowne załamanie pogody i zupełnie nowe oblicze jesieni.

Pogodowy armagedon w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany