Temperatura wzrośnie o blisko 30 stopni! W Polsce będzie upał

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Temperatura wzrośnie o blisko 30 stopni! W Polsce będzie upał

2021-09-07 13:59

Prognoza pogody na wrzesień jest pełna niespodzianek. Ci, których przeraziły goszczące w ubiegłym tygodniu niskie temperatury, mogą odetchnąć z ulgą. Przed nami naprawdę gorące, a momentami nawet upalne dni. To nie żart! Oto pogoda na najbliższe dni września.

Upał we wrześniu? Tak, to możliwe. Prognoza pogody na najbliższe dni mówi nawet o 29-30 stopniach Celsjusza. Po chłodnych i pochmurnych dniach, do kraju wkroczyła fala ciepła. Pogoda dla Polski na najbliższe dni września jest optymistyczna. Już dzisiaj (7 września) gdzieniegdzie na termometrach zobaczyć można nawet 27°C. Najcieplej jest na zachodzie kraju zaś w centrum temperatura oscyluje w granicach 20°C. Tymczasem prawdziwy upał czeka nas już jutro (środa, 8 września)! Według synoptyków, w najcieplejszym momencie dnia, w niektórych rejonach Polski, można będzie zobaczyć na termometrach nawet 30°C. Nie spodziewajmy się jednak ukropu, taka temperatura może zagościć najwyżej na kilka godzin. Według prognoz IMGW, najcieplej będzie w województwie opolskim oraz na Dolnym Śląsku. Na Pomorzu około 24°C, w centrum 20-23°C, a na Podlasiu 19-20°C. Czwartek i piątek (9-10 września) również będą pogodne i ciepłe. Najwięcej, bo 28°C mają wskazać termometry na Opolszczyźnie, najmniej na południu Polski: 16°C z Zakopanem. W pozostałej części kraju od 21 do 26°C. Pogodna i ciepła zapowiada się również sobota (11 września), a od niedzieli (12 września) odnotujemy spadek temperatury. Tego dnia w wielu regionach kraju będzie deszczowo, niewykluczone są również burze.

Poradnik Zdrowie: brytyjski wariant koronawirusa

Co ciekawe, amplituda temperatur w ostatnich 7 dniach w Polsce wynosi blisko 30 stopni! Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego tygodnia na Podlasiu odnotowano przymrozki, podczas których przy gruncie było zaledwie 0°C.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany