Pogoda na 6.11.-7.11. W tej części kraju pogoda będzie okropna! Deszcz i wiatr popsują weekend. Prognoza IMGW

i

Autor: Pexels Pogoda na 6.11.-7.11. W tej części kraju pogoda będzie okropna! Deszcz i wiatr popsują weekend. Prognoza IMGW

Pogoda na 6.11.-7.11. W tej części kraju pogoda będzie okropna! Deszcz i wiatr popsują weekend. Prognoza IMGW

2021-11-05 16:38

Pogoda na weekend (6-7 listopada), jaką przewidują w Polsce specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się deszczowo, a do tego z porywistym wiatrem na północy kraju, a na południu... pogodnie i bez opadów. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę i niedzielę, 6-7 listopada 2021 roku, znajdziesz poniżej.

Pogoda na 6.11.-7.11. W tej części kraju pogoda będzie okropna! Deszcz i wiatr popsują weekend. Prognoza IMGW

Weekend na południu kraju będzie pogodny i bez opadów; z kolei na północy będzie pochmurnie z opadami deszczu oraz silnym i porywistym wiatrem - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 6 listopada?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w sobotę, 6 listopada 2021 roku na północy kraju okresami może silnie wiać, zwłaszcza nad morzem. Spodziewane są również przelotne opady deszczu. Termometry wskażą na Pomorzu i na Pomorzu Zachodnim ok. 10 stopni C. Nieco chłodniej będzie na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu, ok. 8-9 stopni C.

Słabe opady deszczu spodziewane są również w środkowo-zachodniej części kraju. Na terenie województw wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego temperatura wyniesie od 8 do 11 stopni. Słabe opady deszczu możliwe też będą w centrum i w środkowo-wschodniej części kraju. Spodziewane są tam większe przejaśnienia. Termometry pokażą ok. 9-10 stopni.Na południu kraju na ogół będzie małe zachmurzenie, a temperatura wyniesie od 8 do 12 stopni. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich - od 6 do 8 stopni. Wysoko w Sudetach termometry pokażą od -1 do 2 stopni, w Beskidach od 2 do 5 stopni, a na szczytach Tatr około 0 stopni.

Zobacz też: "Zimy w tym roku nie będzie". Zaskakująca prognoza "ludowego meteorologa". Tak mówią przyroda i niebo

Noc z soboty na niedzielę. Jaka będzie pogoda w Polsce?

Z informacji zamieszczonych stronie IMGW wynika, że w nocy z soboty na niedzielę na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0°C, 1°C na południowym wschodzie i południu i tu temperatura przy gruncie około -2°C, do 7°C na Pomorzu Zachodnim i północy Wielkopolski oraz 8°C, 9°C nad morzem, w dolinach karpackich od -5°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy kraju w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

Polecamy: Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2021. Czy zobaczymy je w Polsce?

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 7 listopada?

Z kolei jak przekazują synoptycy, w niedzielę, 7 listopada nadal na północy kraju może przelotnie padać i będzie dość silnie wiało nad morzem. Temperatura wyniesie od 7 stopni w Suwałkach do 11 stopni w Szczecinie.

W środkowo-zachodniej części kraju będą większe przejaśnienia, ale również możliwe są opady deszczu. Temperatura wyniesie ok. 9-10 stopni. Tyle samo termometry wskażą w centrum i w środkowo-wschodniej Polsce, ale tam będzie więcej chmur, miejscami może przelotnie popadać.

Nieco cieplej może być na południu kraju, od 7 do nawet 13 stopni. W zachodnich rejonach może przelotnie popadać. W rejonach podgórskich temperatura osiągnie ok. 7 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty.

Czytaj też: Zima 2021 w Polsce. Kiedy pierwsze śnieżyce? Synoptycy podali szczegóły!

Super Raport 05.11 (Goście: Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu, PSL-KP oraz Marek Zuber - ekonomista) Sedno Sprawy: Paweł Szrot

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany