Pogoda na 27.11.2021. Śnieg i pochmurno. Synoptycy ostrzegają! Prognoza IMGW [27.11.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 27.11.2021. Śnieg i pochmurno. Synoptycy ostrzegają! Prognoza IMGW [27.11.2021]

Pogoda na 27.11.2021. Śnieg i pochmurno. Synoptycy ostrzegają! Prognoza IMGW na sobotę

2021-11-26 14:04

Pogoda na sobotę (27 listopada 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o pochmurnym dniu (choć z przejaśnieniami), opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, a także śniegu. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę poniżej.

Pogoda na 27.11.2021. Śnieg i pochmurno. Synoptycy ostrzegają! Prognoza IMGW [27.11.2021]

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże. Polska jest pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Północnym, Finlandią i północno-zachodnią Rosją oraz nad Włochami. Na południu i południowym wschodzie kraju będzie przebiegała strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, natomiast w północnej połowie kraju zaznaczy się strefa mało aktywnego frontu chłodnego. Z zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie, tylko nad południowo-wschodnią część Polski napłynie ciepła i wilgotna masa powietrza z południowego zachodu.

Zobacz też: Deszczowy i śnieżny weekend w Tatrach. Turyści będą zrozpaczeni [PROGNOZA POGODY]

Jaka będzie pogoda w sobotę, 27.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (27 listopada) prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Jak podają synoptycy, miejscami mogą wystąpić opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu; bez opadów na krańcach zachodnich.

- W godzinach porannych, na północnym wschodzie, opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, ograniczające widzialność do 500 metrów i dające przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm - ostrzega IMGW.

Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, które obowiązuje do sobotniego poranka.

Polecamy: Kometa Leonard zbliża się do Ziemi! To jedno z najbardziej wyczekiwanych zjawisk tego roku

Jaka będzie temperatura 27.11.2021?

Sobota będzie chłodna, miejscami może wiać porywisty wiatr. Synoptycy zwracają uwagę na drogi i chodniki, które mogą być tego dnia śliskie.

- Temperatura maksymalna od 0°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków zmieniających się. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h - informują eksperci IMGW.

Noc z soboty na niedzielę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i południu okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -3°C do 2°C, lokalnie w rejonach podgórskich Sudetów spadek temperatury do -4°C. Wiatr słaby, zmienny. W Karpatach wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h i powodujący zawieje śnieżne. Uwaga: drogi i chodniki śliskie!

Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane
Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany