Pogoda na 19.09.2021: Chłód i deszcz ogarnie Polskę. Pogodowy armagedon Prognoza IMGW [19.09]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 19.09.2021: Chłód i deszcz ogarnie Polskę. Pogodowy armagedon Prognoza IMGW [19.09]

Pogoda na niedzielę: Chłód i deszcz ogarnie Polskę. Pogodowy armagedon. Prognoza IMGW [19.09]

2021-09-18 22:45

Pogoda na niedzielę, 19.08.2021 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie jest niestety zachwycająca. Będzie chłodno, synoptycy przewidują również opady deszczu. Szczegóły prognozy pogody dla Polski poniżej.

Pogoda na 19.09.2021: Chłód i deszcz ogarnie Polskę. Pogodowy armagedon. Gdzie najgorzej? Prognoza IMGW [19.09]

Jak podaje IMGW, pod wpływem wyżu znajdzie się Europa północna, częściowo środkowa, a także południowy zachód kontynentu. Nad resztą Europy dominować będą niże. Wschodnia połowa kraju będzie pod wpływem niżu znad Białorusi i Ukrainy, w strefie odsuwającego się na południowy wschód frontu atmosferycznego. Nad zachodnią połową rozbuduje się klin wyżu z centrum nad Morzem Białym. Stopniowo będzie napływać z północnego wschodu suche powietrze pochodzenia arktycznego, tylko na wschodzie w strefie frontu będzie wilgotne, polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w niedzielę?

Pogoda w niedzielę (19 września) nie będzie zachwycać. Warto zaopatrzyć się w ciepłe ubranie oraz koniecznie w parasol. Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, we wschodniej części kraju nadal będzie utrzymywać się pochmurna pogoda i deszcze związane z niżem znad Białorusi i Ukrainy. Zachód kraju znajdzie się pod wpływem klina wyżowego, który sprowadzi rozpogodzenia.

Zobacz też: Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

- Jeżeli chodzi o niedzielę, to nie mam najlepszych wiadomości dla mieszkańców wschodniej części kraju. Praktycznie od rana do wieczora będzie się tam utrzymywała strefa dużego i całkowitego zachmurzenia z możliwymi opadami deszczu. Pokropić może jeszcze w centrum kraju. Natomiast w zachodniej części Polski będą przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. W zachodniej połowie kraju nie powinno też padać. Od północy będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr - powiedział PAP Marek Pruchniewicz, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka będzie temperatura w niedzielę?

Jak podaje IMGW, w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 12-14 stopni w centrum, do 16 stopni na zachodzie kraju. Na Pomorzu wiatr chwilami może być porywisty. Odczucie chłodu może potęgować zbliżająca się arktyczna masa powietrza, za sprawą której w pierwszych dniach przyszłego tygodnia na północy kraju mogą wystąpić przygruntowe przymrozki.

Czytaj też: W tym mieście temperatura spadnie w weekend poniżej zera. Martwi coś jeszcze

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany