Pogoda na weekend. Co za koszmar. Deszcz, burze i jeszcze to! Prognoza IMGW [18.09.-19.09]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na weekend. Co za koszmar. Deszcz, burze i jeszcze to! Prognoza IMGW [18.09.-19.09]

Pogoda na weekend. Co za koszmar. Deszcz, burze i jeszcze to! Prognoza IMGW [18.09.-19.09]

2021-09-17 18:00

Pogoda na weekend (18.09.-19.09) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się niestety, koszmarnie. Nie mamy dobrych wieści. Będzie chłodno, może padać deszcz i wystąpić burze. To nie wszystko! Podczas burz prognozowane są silne porywy wiatru. W Tatrach może spaść śnieg, prognozuje się tam mróz! Szczegóły poniżej.

Pogoda na weekend. Pogodowy koszmar. Deszcz, burze i jeszcze to! Prognoza IMGW [18.09.-19.09]

Nadchodzący weekend - szczególnie we wschodniej połowie kraju - upłynie pod znakiem zachmurzenia i deszczu oraz niezbyt wysokiej temperatury - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczęście będą mieli mieszkańcy zachodu kraju, tam w sobotę i niedzielę sporo przejaśnień, a deszcz jedynie przelotny.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 18.09.2021?

Jak wynika z analiz IMGW, w sobotę (18 września) Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Ukrainy. Z północy na południe przemieszczał się będzie front, za którym napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli rosło.

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim w sobotę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Przelotne opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 12 st. C na wschodzie do 17 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie brzegowej okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

Czytaj też: Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

Dalsza część artykułu poniżej:

Na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 8 st. C na wschodzie do 13 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.

Również w województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie regionu. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 18 st. C, na Kujawach od 9 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie także będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C na wschodzie do 15 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 16 st. C, w rejonach podgórskich od 13 st. C do 15 st. C, w szczytowych partiach Sudetów od 3 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni skręcający po południu na północny.

W Małopolsce, na Ziemi Kieleckiej i Podkarpaciu zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, na szczytach Tatr również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 16 st. C, w rejonach podgórskich od 13 st. C do 15 st. C, na szczytach Tatr około 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 19.09.2021?

W niedzielę (19 września) Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Białorusi. Na południu kraju utrzyma się front okluzji. Z północnego wschodu napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w dalszym ciągu będzie wolno rosło. Niestety, pogoda nie będzie zachwycać, ani zachęcać do niedzielnych spacerów. Jeśli na taki się zdecydujemy, koniecznie trzeba zabrać ze sobą parasol.

Zobacz również: Niż Roland sieje zamęt w Polsce! Aż trudno uwierzyć w te prognozy

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, nad morzem okresami duże. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad samym morzem okresami porywisty, północno-wschodni.

Na Warmii i Mazurach zachmurzenie duże z postępującymi od północy większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Rano miejscami, głównie na południu i wschodzie regionu, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 14 st. C. Wiatr umiarkowany, z kierunków północnych.

W województwie wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Z kolei w województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na zachodzie regionu. Na Mazowszu i Lubelszczyźnie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st. C na wschodzie do 14 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie na ogół duże, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 11 st. C do 15 st. C, w woj. śląskim od 7 st. C do 10 st. C. W szczytowych partiach Sudetów - powyżej 1200 m n.p.m. - temperatura od 2 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów - powyżej 1200 m n.p.m. - temperatura od 1 st. C do 3 st. C.

W Małopolsce, Ziemi Kieleckiej i Podkarpaciu zachmurzenie całkowite. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. C do 10 st. C, wysoko w Tatrach około -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany