Burza z piorunami w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Roland sieje zamęt w Polsce! Aż trudno uwierzyć w te prognozy / Zdjęcie poglądowe

Niż Roland sieje zamęt w Polsce! Aż trudno uwierzyć w te prognozy

2021-09-16 10:18

Roland ma negatywny wpływ na pogodę w Polsce. Jego działanie przyniosło nieprzyjemną, jesienną aurę. To dopiero początek. W naszym kraju zmierzymy się z burzami i towarzyszącymi im opadami deszczu. Prognoza pogody na najbliższe dni nie wygląda zbyt obiecująco. Zobaczcie szczegóły na se.pl.

Roland sieje zamęt w Polsce! Aż trudno uwierzyć w te prognozy

Roland to niż, którego działanie Polacy już odczuli na własnej skórze. Czwartek (16.09.2021) przyniósł ulewne deszcze i gdzieniegdzie także burze. Najwięcej opadów mamy w północnej części kraju. IMGW opublikował ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Na tym jednak nie koniec. Prognoza pogody dla Polski na kolejne dni to kolejne złe wieści. Jak już wiecie z portalu pogoda.se.pl - temperatury pójdą ostro w dół.  Eksperci serwisu twojapogoda.pl przekazują, że najbliższy weekend przyniesie przymrozki.

Roland w Polsce. Prognozy są bezlitosne 

W piątek (17.09.2021) temperatury w ciągu dnia spadną nawet o 10 stopni. Na przeważającym obszarze kraju będzie ok. 15 stopni, a ulewne deszcze przeniosą się na południe. 

- Sumy opadów mogą tam dochodzić do 15-20 mm, a miejscami do 30-40 mm. W krótkim czasie spadnie ponad połowa miesięcznej normy opadów. Możliwe są lokalne podtopienia - czytamy w serwisie twojapogoda.pl.

W sobotę i niedzielę będzie bardzo zimno. 18 września na Podlasiu i w Warmińsko-Mazurskiem odnotujemy jednocyfrowe temperatury. Dzień później podobne warunki będą na południu i na południowym wschodzie. Możliwe są przymrozki, a nocami w górach (m.in. na Kasprowym Wierchu) termometry pokażą minusowe wartości. 

Koniec lata w Polsce stał się faktem. Najbliższe dni będą chłodne, a biomet nierzadko będzie niekorzystny. Polecamy wyjęcie parasoli z szaf oraz ciepłych płaszczy. Na drogach może być ślisko. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Warto na bieżąco śledzić komunikatów meteo. O ewentualnych utrudnieniach będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach. 

Sonda
Boisz się burzy?
Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Nasi Partnerzy polecają