Prognoza pogody dla Polski. Śnieg we wrześniu?

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Zatrważająca prognoza pogody dla Polski. Tak źle nie było już dawno / Zdjęcie ilustracyjne

Zatrważająca prognoza pogody dla Polski. Tak źle nie było już dawno

2021-09-17 13:32

Prognoza pogody dla Polski zwiastuje rychłe nadejście jesieni i to pod taką postacią, która większości nie przypadnie do gustu. Będzie zimno i w wielu momentach deszczowo. Jak podkreślają eksperci od zjawisk meteo - tak źle w naszym kraju nie było od... kwietnia!

Zatrważająca prognoza pogody dla Polski. Tak źle nie było już dawno

Prognoza pogody dla Polski zwiastuje konkretne ochłodzenie. Jak już informowaliśmy was na portalu pogoda.se.pl - jest to związane z działaniem niżu Roland. W najbliższy weekend w okolicach Suwałk i w Białymstoku w ciągu dnia na termometrach zobaczycie jednocyfrowe temperatury. Lepiej będzie w woj. zachodniopomorskim, gdzie mierniki wskażą 17 stopni. W niemal całej Polsce opady deszczu, a najgorzej sytuacja będzie się miała na północnym wschodzie - tam nawet do 20-40 mm deszczu. Na tym jednak nie koniec. W niedzielę (19.09.2021) w Lublinie i w Suwałkach zobaczymy maksymalnie 6 stopni. Jak podkreślają autorzy portalu twojapogoda.pl - tak źle nie było od kwietnia 2021 roku.

Czytaj też: Gdzie na grzyby? Tu jest wysyp kań, prawdziwków i maślaków. Wrócisz z pełnym koszem!

Noce będą jeszcze chłodniejsze. Pod koniec sierpnia w górach spadł pierwszy śnieg. W niedzielę spodziewamy się kolejnych białych klimatów na terenach wysokogórskich. Nocami w okolicach Kasprowego Wierchu będzie nawet -4°. Ciepłe kurtki powinniśmy mieć przygotowane. Nic nie wskazuje na powrót lata w roku 2021. W środku przyszłego tygodnia ma być cieplej niż w najbliższy weekend, ale do 20 stopni raczej nie dobijemy. 

Zalecamy przy tej okazji regularne śledzenie komunikatów meteo. Najbliższe dni - oprócz ochłodzenia - mogą przynieść intensywne opady deszczu, które spowodują utrudnienia komunikacyjne. O takowych będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany