Zmiana czasu na zimowy 2021

i

Autor: pixel2013/pixabay Kiedy przestawiamy zegarki? Sprawdźcie

Zmiana czasu 2021. Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy? To już ostatni raz?

2021-09-30 7:10

Zmiana czasu 2021. Już wkrótce kolejna zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy będziemy musieli przestawić zegarki? Czy to już teraz, a może dopiero za kilka tygodni? Sprawdźcie szczegóły! Rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące zbliżającej się zmiany czasu.

Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Jesień to czas, w którym od lat jedno jest pewne. Będzie zmiana czasu z letniego na zimowy. Nie każdy z nas pamięta, kiedy dokładnie przestawiamy zegarki. W tym tekście odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania związane ze zmianą czasu, a przede wszystkim – kiedy przestawiamy zegarki?

Kiedy jest zmiana czasu?

Przypomnijmy, że czas zmieniamy dwa razy do roku. Teraz zbliżamy się do przejścia z czasu letniego na zimowy:

  • Czas zimowy, czyli czas środkowoeuropejski. Obowiązuje od końca października do końca marca.
  • Czas letni, czyli czas środkowoeuropejski letni. Obowiązuje od końca marca do końca października.

Zmiana czasu październik 2021

Jak już wspomnieliśmy, jesienna zmiana czasu nastąpi w ostatni weekend października. W tym orku będzie to również koniec miesiąca, czyli nocy z 30 na 31 października 2021 roku. Właśnie wtedy trzeba będzie przesunąć wskazówki zegarków lub zmienić czas w urządzeniach elektronicznych, jeśli same tego nie zrobią.

Jak przestawiamy wskazówki?

Jesienna zmiana czasu, czyli przejście z czasu letniego na zimowy, polega na przestawieniu wskazówek zegara o godzinę do tyłu. Zgodnie z przepisami należy przesunąć czas z godz. 3 na godz. 2. Oczywiście można to zrobić wieczorem przed położeniem się spać lub rano, po obudzeniu się. Dzięki zmianie czasu będziemy spali o godzinę dłużej. Niestety, godzinę szybciej będzie robiło się ciemno.

Czy nie będzie zmiany czasu?

Od kilku lat toczy się dyskusja czy zlikwidować zmiany czasu? W poszczególnych krajach Unii Europejskiej odbyły się nawet głosowania, w których mieszkańcy wyrażali swoją opinię na ten temat. Polacy, jak i większość społeczeństw europejskich, byli za likwidacją. Niewiele jednak z tym się działo. Tymczasem posłowie PSL złożyli w Sejmie projekt ustawy, który zakłada wprowadzenie czasu letniego środkowoeuropejskiego jako czasu urzędowego w Polsce.

Sonda
Czy zmiana czasu w ciągu roku ma sens?
Nasi Partnerzy polecają