Pogoda miesza w głowach Polakom. Eksperci widzą dwa problemy

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Pogoda miesza w głowach Polakom. Eksperci widzą dwa problemy

Najnowsza prognoza

Pogoda miesza w głowach Polakom. Eksperci widzą dwa problemy [Prognoza IMGW na 15.05.2024]

2024-05-15 8:46

Pogoda na dziś (środa, 5 maja 2024 r.) dla Polski, przekazana przez ekspertów z IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wygląda bardzo ładnie. Synoptycy zwracają uwagę jedynie na dwa problemy. Jeden z nich ma związek z temperaturami, drugi z aktywnością wiatru. Z prognozy IMGW na 15.05.2024 dowiadujemy się, gdzie będzie najcieplej. Szczegóły poniżej.

Pogoda na dziś. Przymrozki nie odpuszczają

W ciągu dnia temperatury, które obecnie notujemy w Polsce możemy śmiało ocenić jako przyjemne. Niestety, nocami wciąż trzeba się liczyć z ujemnymi wartościami. Z prognozy IMGW na noc z wtorku na środę wynika, że w rejonach podgórskich Karpat pojawią się przygruntowe przymrozki do około -2 stopni Celsjusza. Na zachodzie kraju swoje zrobi porywisty wiatr. Synoptycy z Instytutu nie wspominają o opadach deszczu. To pozytywny sygnał w temacie prognozy na kolejne godziny. W środku tygodnia warunki atmosferyczne nie powinny nam dać ostro w kość.

Wrócą burze i deszcz. Wiemy, kiedy to się stanie. Ta prognoza rozzłości Polaków

Prognoza IMGW na środę, 15 maja 2024 r.

W ciągu dnia zachmurzenie nie powinno być duże, jedynie na wschodzie Polski okresami wzrośnie do umiarkowanego. Na szczęście, eksperci z IMGW nie zapowiadają na środę opadów. Jedynym problemem będzie porywisty wiatr, który okresami pojawi się w naszym kraju. Od razu zaznaczamy, że nie będą to wichury na poziomie 70 km/h, czy wyższym. 

Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 16 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, około 19°C w centrum do 23°C na zachodzie; jedynie w rejonie Półwyspu Helskiego będzie nieco chłodniej, około 15 stopni. Według mapy Instytutu, na Dolnym Ślasku i w województwie lubuskim, termometry mogą pokazać nawet 24-25 stopni. Przed nami przyjemny, wiosenny dzień, a w niektórych regionach powiemy nawet o letnich wartościach. Delikatne ochłodzenie i burzowe klimaty powrócą dopiero bliżej weekendu. O szczegółach będziemy na bieżąco informować w naszym serwisie. Tymczasem zapraszamy do rozwiązania naszego quizu o pogodzie.

Quiz. Przysłowia o pogodzie

Pytanie 1 z 10
Gdy na święty Józef bociek przybędzie, to...
Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia