Pochmurno i deszcz, a miejscami śnieg. Do tego stanie się jeszcze to! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 21.04.2022]

i

Autor: Pexels/Pixabay.com Pochmurno i deszcz, a miejscami śnieg. Do tego stanie się jeszcze to! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 21.04.2022]

Pochmurno i deszcz, a miejscami śnieg. Do tego stanie się jeszcze to! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 21.04.2022]

2022-04-21 8:01

Pogoda na czwartek (21 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zapowiada się najlepiej. Synoptycy mówią po pochmurnym dniu, deszczu, a nawet śniegu. Nad morzem będzie wiał porywisty wiatr, a w nocy czeka nas mgła! Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 21 kwietnia 2022 poniżej.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Jedynie basen Morza Czarnego, Bałkany, Półwysep Apeniński, wschodnia część basenu Morza Śródziemnego, oraz wschodnia i zachodnia Skandynawia są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek znajduje się nad północno-wschodnią Polską i Białorusią. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego.

Polecamy: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w czwartek, 21.04.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek (21.04.2022) w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami nad morzem. Warto zabrać ze sobą parasol.

- Okresami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 7°C na wschodzie, 9°C, 10°C na przeważającym obszarze do 15°C na północnym zachodzie - czytamy na stronie IMGW.

Według informacji podanych przez ekspertów IMGW, wiatr będzie w czwartek słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, północny i północno-wschodni, jedynie na południowym wschodzie kraju z kierunków zachodnich.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (21.04/22.04)

Jak podaje IMGW, w nocy z czwartku na piątek (21.04/22.04) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, głównie na wschodzie i w centrum kraju. Na wschodzie prognozowana wysokość opadów do 10 mm. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2°C na południu do 5°C, 6°C w centrum i 7°C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni; na południowym wschodzie wiatr słaby, zmienny.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Express Biedrzyckiej - ppłk Krzysztof Przepiórka: Putin wie, że przegrał. Nie pozwoli Ukraińcom żyć w spokoju
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany