Największa wichura od lat w Finał WOŚP 2022. Zagrożenie życia, burze i ORKAN

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Największa wichura od lat w Finał WOŚP 2022. Zagrożenie życia, burze i ORKAN

Niż "Daniel" w Polsce. Wiatr do 140 km/h i potężny spadek ciśnienia! Potworne prognozy

2021-12-01 14:53

Niż "Daniel" odmieni pogodę w Polsce w drastyczny sposób! Prognozy synoptyków są jednoznaczne. Będzie wiało... i to mocno! Wyraźnie obniżą się również wskazania barometrów. Zimowa aura na dobre zagości w naszej części Europy. Wiele regionów musi liczyć się z alertami pogodowymi pierwszego i drugiego stopnia. IMGW w ostrzeżeniach informuje o silnym wietrze, przekraczającym nawet 100 km/h. Gdzie i kiedy niż "Daniel" uderzy z największą siłą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Niż "Daniel" jest coraz bliżej Polski! Potężne załamanie pogody w naszym kraju ma nadejść już w nocy ze środy na czwartek, z 1 na 2 grudnia 2021 roku. Będzie bardzo mocno wiało, nie tylko nad samym Bałtykiem, ale również w głębi lądu. Gdzie spodziewać się najsilniejszych podmuchów wiatru? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla kilku regionów. Zdaniem ekspertów z IMGW prędkość wiatru może przekroczyć 100 km/h. Niektórzy synoptycy mówią nawet o podmuchach osiągających 140 km/h! Pomarańczowe alerty obejmują na razie północną część województw pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Ostrzeżenia niższego stopnia dotyczą już całej północnej, centralnej i zachodniej części kraju, a także powiatów położonych najwyżej w górach. Niebawem należy się spodziewać podobnych komunikatów dla pozostałych regionów. Niż "Daniel" uderzy ze sporą siłą, a najmocniej ma wiać nocą na Pomorzu Zachodnim oraz w Sudetach. W całej Polsce drastycznie spadnie ciśnienie, co odbije się również na naszym samopoczuciu.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

Niż "Daniel" może przynieść, oprócz silnego wiatru, również intensywne opady śniegu oraz deszczu. Pogoda zrobi się bardzo niebezpieczna. Kierowcy muszą być przygotowani na trudne warunki na drogach.

Niż "Daniel" zbliża się do Polski

O czym dokładnie mówi ostrzeżenie drugiego stopnia IMGW? - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia - czytamy w opisie pomarańczowego alertu, opublikowanym przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany