Chmury burzowe w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Nawet 25 mm deszczu, lokalne burze i wichury do 70 km/h! IMGW nie zostawia złudzeń [Pogoda 17.05.2022]

Mnóstwo deszczu, lokalne burze i wichury do 70 km/h! IMGW nie zostawia złudzeń [Pogoda 17.05.2022]

2022-05-17 7:10

Prognoza pogody na wtorek (17 maja) opublikowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zawiera ostrzeżenie przed burzami i silnym wiatrem. Spadnie też sporo deszczu. Należy się przygotować na idące za warunkami atmosferycznymi utrudnienia. Gdzie 17.05.2022 będzie najgorzej? Najnowsza pogoda na dziś na se.pl.

Pogoda na dziś (wtorek, 17.05.2022) nie zachwyca. Będzie o wiele gorzej, niż na samym początku tygodnia. Już na noc z poniedziałku na wtorek synoptycy zapowiadali burze w Sudetach. To zaledwie zwiastun tego, co ma przyjść w ciągu dnia. - Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na południowym zachodzie i miejscami na południu okresami duże. Na południowym zachodzie i południu miejscami opady deszczu oraz burze, lokalnie opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadu od 15 mm do 25 mm - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowany przez PAP. Apelujemy o ostrożność, zwłaszcza na drogach. Możliwe są utrudnienia komunikacyjne. Dalszy ciąg prognozy pogody pod naszym quizem. Zachęcamy do rozwiązywania testu!

Czytaj też: Najpierw przymrozki, a potem uderzenie gorąca! Szalona prognoza pogody dla Polski

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?

Prognoza pogody 17.05.2022. Jaka będzie temperatura we wtorek, 17 maja?

W maju mieliśmy już cieplejsze dni. We wtorek termometry nie pokażą letnich temperatur, ale na szczęście nie ma też mowy o powrocie zimy. Na wszelki wypadek radzimy - nie chowajcie bluz i swetrów do szafy, bo mogą się jeszcze przydać. Eksperci IMGW przestrzegają też przed silnym wiatrem, który może zaskoczyć podczas burzy.

Czytaj też: Pogoda dla maturzystów na najdłuższe wakacje w życiu. Słońce, gwałtowne burze czy deszcz?! [Prognoza] 

- Temperatura maksymalna od 13 st. C na północnym wschodzie, 18 st. C w centrum, do 20 st. C na południowym zachodzie; najchłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej i w rejonach podgórskich Karpat 11 st. C , 12 st. C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, po południu w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h - prognozuje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 17-18.05.2022

Eksperci IMGW podają, że w nocy zachmurzenie małe, na południu umiarkowane i miejscami duże. Na północnym wschodzie początkowo możliwe przelotne opady deszczu, a na północnym zachodzie okresami silne zamglenia. Temperatura minimalna od 0°C na Suwalszczyźnie do 7°C, 8°C na krańcach zachodnich. - Na przeważającym obszarze kraju przygruntowe przymrozki do -4°C na północnym wschodzie. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, nad morzem porywisty, wschodni i północno-wschodni, we wschodniej połowie kraju północny, a od Warmii po Podlasie zmienny - czytamy w prognozie synoptycznej Instytutu.

Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają