Nadchodzi załamanie pogody. Poczujemy się jak jesienią. Urlopowicze będą załamani

i

Autor: Shutterstock Nadchodzi załamanie pogody. Poczujemy się jak jesienią. Urlopowicze będą załamani

Prognozy nie pozostawiają złudzeń!

Nadchodzi załamanie pogody. Poczujemy się jak jesienią. Urlopowicze będą załamani

2022-08-17 9:23

Obecnie w Polsce trwa kolejne fala upałów. Termometry w wielu miejscach naszego kraju pokazują ponad 30 stopni Celsjusza. Trwa lato, więc takie temperatury dziwić nie mogą, jednak już wkrótce poczujemy się jak jesienią. Nadchodzi załamanie pogody. Temperatura spadnie nawet o kilkanaście stopni w porównaniu do tego, co mamy obecnie. Ci, którzy spędzają urlop w kraju w tym czasie, mogą być załamani. Szczegóły długoterminowej prognozy pogody dla Polski w dalszej części artykułu.

Kto z wytęsknieniem czeka na ochłodzenie i koniec męczącej fali upałów, dla tego mamy dobre wiadomości. Według długoterminowych prognoz pogody, upalny czas w Polsce wkrótce dobiegnie końca. Do naszego kraju nadciąga załamanie pogody. Upały i temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza odejdą w zapomnienie. Nastąpi gwałtowne ochłodzenie, do tego stopnia, że temperatury będą przypominać nam o nadchodzącej jesieni. Nie są to dobre wieści dla urlopowiczów, którzy w nadchodzący weekend planowali lub mają zaplanowany wypoczynek w Polsce. Długoterminowe prognozy nie pozostawiają złudzeń.

Zanim to jednak nastąpi, przed nami bardzo gorące dni. Apogeum fali upałów nastąpi w piątek (19 sierpnia). Tego dnia, jak informuje twojapogoda.pl, "termometry w najcieplejszych miejscach kraju wskażą nawet powyżej 35 stopni w cieniu".

Z długoterminowych prognoz pogody wynika, że załamanie pogody nastąpi w sobotę (20 sierpnia). Przed nami weekend z gwałtownymi burzami i ulewami oraz towarzyszącymi im opadami gradem i wichurami. Podczas burz ochłodzi się. Temperatura z dnia na dzień spadnie nawet o kilkanaście stopni. W niedzielę (21 sierpnia) poczujemy, że do Polski zbliża się kalendarzowa jesień. We wschodniej części kraju termometry pokażą poniżej 20 stopni Celsjusza, a podczas ulewnych opadów deszczu będzie to ledwie kilkanaście stopni powyżej zera. Będzie zimno, ale rześko, co może być dobrą odskocznią od ostatnich upalnych dni. Nie są to dobre wieści dla urlopowiczów. Pogoda nie będzie sprzyjać wypoczynkowy na plaży czy też spacerom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tu będą burze z gradem! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW dzisiaj, 17.08.2022]

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Małgorzata Tomaszewska: Show-biznes mnie rozczarował
Nasi Partnerzy polecają