Burze z gradem, zwłaszcza w tym pasie Polski! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na jutro, 17.08.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / Zdjęcie ilustracyjne Burze z gradem, zwłaszcza w tym pasie Polski! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na jutro, 17.08.2022]

Pogodowe szaleństwo za oknami

Tu będą burze z gradem! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW dzisiaj, 17.08.2022]

2022-08-17 6:25

Pogoda na dziś (środa, 17 sierpnia 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to ostrzeżenie przed burzami z gradem, ulewnymi deszczami, wichurami i gdzieniegdzie również upałami!

Pogoda ma dla nas kolejne nieprzyjemne niespodzianki. Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), Europa Wschodnia oraz krańce zachodnie kontynentu będą w zasięgu wyżów. Nad resztą Europy obecne będą płytkie niże. Polska znajdować się będzie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia pozostanie w ciepłym oraz wilgotnym powietrzu napływającym z rejonu Morza Czarnego. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Prognoza pogody na środę (17 sierpnia) jest daleka od idealnej. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Sprawdź koniecznie: Sinice w Bałtyku atakują! Znane kąpieliska zamknięte. Plażowicze zrozpaczeni!

Pogoda na dziś(środa, 17 sierpnia 2022). Prognoza IMGW

W środku bieżącego tygodnia pogoda bynajmniej się nie uspokoi. Przed nami kolejny dzień pełen niebezpiecznych zjawisk meteo, które mogą powodować utrudnienia komunikacyjne. IMGW przekazuje, gdzie będzie najgorzej.

- W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, głównie w pasie od Pomorza po Podkarpacie. Lokalnie może spaść grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 30 mm. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów - podają synoptycy Instytutu. - Wiatr słaby, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h - dodają. Warto na bieżąco śledzić ostrzeżenia IMGW, które są regularnie aktualizowane.

Jaka będzie temperatura 17.08.2022 r.? Prognoza pogody

Obok burz, gradu i deszczów, problemem będą również upały. IMGW planuje ostrzeżenia drugiego stopnia przed takimi zjawiskami. Wiemy już, gdzie będzie najcieplej.

- Temperatura maksymalna od 29 do 32 st. C. Nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat oraz miejscami na południowym wschodzie od 24 do 26 st. Celsjusza - podają synoptycy Instytutu. Powyżej 30 stopni na pewno odnotujemy w Olsztynie, Wrocławiu, Szczecinie, Zielonej Górze i w Gorzowie Wielkopolskim.

Pogoda na dzisiaj IMGW. Noc ze środy na czwartek 16/17.08.2022

IMGW podaje, że w nocy zachmurzenie powinno być małe i umiarkowane, miejscami na wybrzeżu i początkowo na południu duże i tam przelotne opady deszczu lub zanikające burze. W drugiej części nocy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, a w kotlinach górskich do 300 metrów. Temperatura minimalna od 16°C do 20°C; chłodniej w rejonach podgórskich od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, miejscami zmienny. W czasie burz wiatr porywisty. Prognozy będziemy na bieżąco aktualizować w serwisie pogoda.se.pl.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają