Trudno uwierzyć, ile stopni pokazały termometry! Piekielny rekord padł w Iranie

i

Autor: geralt/cc0/Pixabay.com Mamy nowy tegoroczny rekord temperatury na świecie, który padł w Iranie, gdzie odnotowano aż 53 stopnie Celsjusza w cieniu

Rekord temperatury

Trudno uwierzyć, ile stopni pokazały termometry! Piekielny rekord padł w Iranie

2022-08-10 11:20

Mamy nowy tegoroczny rekord temperatury na świecie, który padł w Iranie, gdzie odnotowano aż 53 stopnie Celsjusza w cieniu. Pokazały ją termometry w mieście Abadan w południowo-zachodniej części kraju. 53 kreski to jednocześnie blisko absolutnego rekordu ciepła w całej Azji i jedna z najwyższych temperatur, jaką kiedykolwiek zmierzono na całym świecie.

53 stopnie w cieniu! Piekielny rekord padł w Iranie

Jak informuje TwojaPogoda.pl, w irańskim mieście odnotowano tegoroczny rekord ciepła dla całego świata, który wynosi 53 stopni w cieniu. Upały to nic nowego na Bliskim Wschodzie, ale tak wysokich temperatur nie spodziewano się nawet tam, czyli w południowo-zachodniej części kraju. To jednocześnie najwyższa temperatura w Iranie, jaką kiedykolwiek odnotowano w sierpniu, i o włos od pobicia rekordu ciepła dla całej Azji, który wynosi 53.9 stopnia - tyle pokazały słupki rtęci w mieście Mitribah w Kuwejcie 21 lipca 2016 r. Wynik z Iranu to również jedna z najwyższych temperatur, jakie kiedykolwiek ujawniono, a warto przypomnieć, że absolutny rekord ciepła na Ziemi należy do Doliny Śmierci w Kalifornii - 10 lipca 1913 r. było tam 56.7 kresek.

Czytaj też: Fala upałów powraca do Polski! Termometry pokażą bezlitosne wartości. Najnowsza prognoza

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Kąpią się mimo zakazu w stawach na "krakowskich Malediwach". Uszkodzili rurę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany