Nadchodzi antycyklon Vera. Taka będzie pogoda na przełomie maja i czerwca

i

Autor: Shutterstock Prognoza pogody na przełom maja i czerwca. Do Polski dotrze antycyklon Vera.

Prognoza na koniec maja

Nadchodzi antycyklon Vera. Taka będzie pogoda na przełomie maja i czerwca

2023-05-25 10:04

Na przełomie maja i czerwca pogodę w Polsce kształtować będzie antycyklon Vera. Jakiej aury i temperatur możemy spodziewać się w najbliższych dniach? Wielu z nas na takie wieści czekało. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Polskę opuszcza cyklon Dawid, jednak jego miejsce bardzo szybko zajmie antycyklon Vera. Jak sama nazwa wskazuje, nadchodząca znad portugalskich Azorów Vera będzie przeciwieństwem Dawida. Obecnie antycyklon jest nad Wyspami Brytyjskimi, ale niebawem dotrze do naszego kraju. Jaką pogodę przyniesie? Szczegóły poniżej.

Antycyklon Vera zmierza do Polski. Przyniesie ciepłą i słoneczną pogodę

W czwartek (25 maja) antycyklon Vera sprawi, że niebo w Polsce zacznie się przejaśniać. - Resztki odchodzącego frontu chłodnego zaznaczą się jeszcze nad wschodnimi województwami, gdzie kolejny dzień z rzędu może miejscami przelotne padać i grzmieć - czytamy na stronie twojapogoda.pl. Uwaga, podczas burz może padać grad oraz silnie wiać.  Antycyklon Vera sprawi, że w Polsce zrobi się cieplej. Niemal w całym kraju termometry pokazywać będę 20 stopni Celsjusza. Temperatury nie obniży słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie powoli wzrośnie i przekroczy 1020 hPa. W piątek (26 maja) w całej Polsce dużo słońca, miejscami na zachodzie i północy bezchmurnie. Tylko na południowym wschodzie więcej chmur, a wraz z nimi przelotne deszcze i lokalne burze.

Najlepsze wieści dotyczące antycyklonu Vera są takie, że zagwarantuje nam przepiękną pogodą w weekend (27-28 maja). Na niebie w wielu regionach próżno będzie szukać choćby pojedynczych chmur. Na termometrach około 20 stopni Celsjusza w ciągu dnia, choć noce i poranki mogą być chłodno. Co więcej, wyż zostanie z nami również w przyszłym tygodniu. Przełom maja i czerwca w pogodzie będzie słoneczny i ciepły, z temperaturami w granicach 20-25 stopni Celsjusza.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ten raport IMGW o pogodzie w Polsce mówi wszystko! Eksperci alarmują

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Wieczorny Express - Marek Budzisz