Mróz aż trzeszczy! Kiedy ocieplenie? Synoptycy podali daty

2021-12-08 22:33
Mróz aż trzeszczy! Kiedy ocieplenie? Synoptycy podali daty
Autor: Pixabay.com Mróz aż trzeszczy! Kiedy ocieplenie? Synoptycy podali daty

Srogi mróz w Polsce mocno daje się we znaki. Pogoda w naszym kraju nie zmieni się gwałtownie, jednak niebawem spodziewane jest nieznaczne ocieplenie. Kiedy nadejdzie? Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przeważający obszar kontynentu nadal będzie pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii i Morza Adriatyckiego. Jedynie wschodnia i zachodnia Europa znajdzie się w zasięgu wyżów znad Azorów oraz zachodniej Rosji. Co to oznacza dla zmian pogody w Polsce? Kiedy mróz nieco nam odpuści? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule na www.se.pl!

Mróz w Polsce nie odpuszcza, ale "jak jest zima, to musi być zimno". Choć ten pogodowy klasyk nie zestarzeje się chyba nigdy, wielu z nas ma dość po kilku dniach przy ujemnej temperaturze. Warto zaznaczyć, że w niektórych regionach termometry wskazały w trwającym tygodniu kilkanaście stopni na minusie. Temperatura odczuwalna bywa jeszcze niższa. Co czeka nas w najbliższej przyszłości? Polska znajdzie się pod wpływem niżu, którego ośrodek znad Grenlandii przemieści się nad Islandię. Z zachodu do centrum powoli będzie wędrować front związany z niżem znad Morza Adriatyckiego, za którym zacznie napływać zimne powietrze polarne morskie, wypierając zalegające nad krajem powietrze arktyczne. - Prognozuje się niewielki spadek ciśnienia - zapowiadają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W czwartek, 9 grudnia 2021 roku, zachmurzenie będzie duże i całkowite. Jedynie na południowym wschodzie Polski wystąpią większe przejaśnienia. Opady śniegu prognozowane są głównie na zachodzie kraju. Pod koniec dnia na południu województwa śląskiego pojawią się opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Kierowcy muszą mieć się na baczności. Znów najzimniej będzie na północnym wschodzie. Tylko miejscami słupki rtęci przekroczą granicę zera stopni Celsjusza. Kiedy więc spodziewać się ocieplenia?

Sonda
Jak radzisz sobie z niską temperaturą?

Mroźna pogoda w Polsce. Kiedy ocieplenie? Co mówią prognozy?

W najbliższy piątek, 10 grudnia 2021 roku, miejscami mają wystąpić znaczne rozpogodzenia. Opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem możliwe są m.in. na wschodzie kraju. Co ważne, tego dnia temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni na południu do nawet 3 stopni Celsjusza na wschodnim wybrzeżu. Chłodniej ma być tylko w rejonach podgórskich Karpat. W znacznej części kraju możemy więc liczyć na to, że mróz choć na moment odpuści. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr. Lokalnie na wybrzeżu oraz południowym wschodzie będzie on bardziej porywisty.

Kiedy zacznie się prawdziwa zima? Sprawdź szczegóły w galerii zdjęć!

Wyraźniejsze ocieplenie pogody w Polsce ma nadejść dopiero po wciąż mroźnym weekendzie. We wtorek lub środę temperatura może miejscami wzrosnąć do 6 stopni Celsjusza.

Niż "Daniel" zbliża się do Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE