Mgły i śnieg w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Mgły do 400 m, śnieżyce i szklanka na drogach! Paskudny wtorek za oknami [Prognoza pogody 24.01.2022]

Mgły do 400 m, śnieżyce i szklanka na drogach! Paskudny wtorek za oknami [Prognoza pogody IMGW 25.01.2022]

2022-01-25 7:48

Prognoza pogody na wtorek, 25 stycznia. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) analizujący pogodę na najbliższe dni alarmują - widoczność o poranku może być znacząco ograniczona. Dodatkowo, w ciągu dnia zaatakują opady śniegu i gdzieniegdzie także marznąca mżawka. Sprawdzamy, gdzie 25.01.2022 będzie najgorzej. Najnowsza prognoza pogody IMGW na dziś. Oto najświeższe przewidywania ekspertów.

Pogoda na wtorek, 25 stycznia. Mgły, śnieżyce i gołoledź w Polsce

Prognoza pogody IMGW na wtorek (25.01.2022) nie należy do wymarzonych. Wręcz przeciwnie - meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, które z pewnością muszą wziąć pod uwagę kierowcy. Sprawdźcie, co nas czeka w najbliższych godzinach. - W dzień zachmurzenie na ogół duże. Początkowo gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 400 m, lokalnie do 200 m. W zachodniej połowie kraju słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze słabe opady mżawki lub deszczu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie i południu miejscami opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na Podkarpaciu i w górach, opady śnieg - podaje IMGW.

To robi gigantyczne wrażenie: Olbrzymia śnieżyca w kraju upałów! Gigantyczne utrudnienia, tysiące uwięzionych [WIDEO]

Pogoda na wtorek, 25.01.2022. Jaka będzie temperatura?

W temacie temperatur, nie ma wielkich zmian względem samego początku tygodnia. Zima nadal pokazuje, że o rychłym przejęciu inicjatywy przez wiosnę możemy zapomnieć. Są regiony Polski, które we wtorek zmierzą się z mrozami w ciągu dnia. Na szczęście uspokoi się wiatr. Wyjątkiem będą tereny wysokogórskie, gdzie trzeba się liczyć z konkretniejszymi podmuchami.

Temperatura maksymalna od -3°C na Podkarpaciu, około 2°C w centrum do 6°C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Bieszczadów około -6°C. Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem i w górach dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy w górach do 55 km/h, miejscami będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na wtorek.

Pogoda na dziś, 25 stycznia. Noc z wtorku na środę

IMGW podaje w swoim serwisie, że w nocy z wtorku na środę (25/26.01.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, nad morzem i na zachodzie opady deszczu. Początkowo na Pomorzu i Śląsku możliwa słaba, marznąca mżawka. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m, na północnym wschodzie marznąca, osadzająca szadź. - Temperatura minimalna od -7°C na Suwalszczyźnie, około -1°C w centrum do 2°C na zachodzie i 3°C nad morzem. Wiatr słaby, jedynie nad morzem umiarkowany, w górach okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne - informują eksperci Instytutu.

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
Zima w Bydgoszczy. Fatalne warunki na drogach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany