Prognoza pogody w czerwcu

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne IMGW przewiduje dalszy ciąg pogodowego szaleństwa. 34 stopni i burze z gradem to nie wszystko! [Pogoda 29.06.2022]

IMGW przewiduje dalszy ciąg pogodowego szaleństwa. 35 stopni i burze z gradem to nie wszystko! [Pogoda 29.06.2022]

2022-06-28 15:22

Prognoza pogody na środę (29 czerwca) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada dalszy ciąg starcia burz z gradem z piekielnym skwarem. Próżno szukać wytchnienia od niebezpiecznych warunków meteo. Temperatury będą przekraczać 35 stopni. Sprawdzamy, gdzie 29.06.2022 będzie najgorzej. Poniżej analizujemy aktualną pogodę na jutro.

Pogoda na jutro (środa, 29.06.2022) nie przynosi upragnionego przełomu. W zasadzie klimat nie będzie się zbytnio różnił od tego, który był z nami na początku bieżącego tygodnia. Potwierdza to prognoza synoptyczna IMGW na najbliższe godziny. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm, lokalnie na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce do 25 mm. Jedynie na północnym zachodzie bez opadów - przekazują eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dalszy ciąg prognozy pogody znajduje się pod naszym quizem o tematyce meteo.

Warto zobaczyć: Śmiertelna trąba wodna zaatakowała w Europie! Potężne zniszczenia [WIDEO]

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody na 29 czerwca. Jaka będzie pogoda w środę, 29.06.2022 r.?

Bardzo gorąco, nieprzyjemnie i ze sporym zróżnicowaniem - tak wyglądają temperatury, z którymi zmierzymy się 29 czerwca. Warto wiedzieć, że dzień wcześniej IMGW opublikował ostrzeżenia trzeciego stopnia. Gdzieniegdzie dodatkowym utrudnieniem będzie silny wiatr, który tradycyjnie będzie towarzyszyć burzom.

- Temperatura maksymalna od 27°C do 32°C, na Podkarpaciu do 35°C, jedynie na północy chłodniej od 24°C do 28°C a nad morzem około 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h - podaje IMGW.

Pogoda na jutro 29.06.2022. Noc ze środy na czwartek

Noc nie będzie należała do spokojnych, a raczej przypomni nam warunki, które dobrze kojarzymy z końcówki czerwca. - W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, na Dolnym Śląsku do 30 mm. Na wschodzie bez opadów. Temperatura minimalna od 16°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - podają synoptycy IMGW. Prognozy będziemy regularnie aktualizować w naszym serwisie. Warto też śledzić radary burzowe i komunikaty na stronie Instytutu.

Usmażyliśmy jajko na osiedlowym parkingu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE