Śmiertelna trąba wodna zaatakowała w Europie! Potężne zniszczenia [WIDEO]

i

Autor: TWITTER Trąba powietrzna, która pojawiła się w Holandii, zabiła dwie osoby i kolejne 10 raniła

Śmiertelna trąba wodna zaatakowała w Europie! Potężne zniszczenia [WIDEO]

2022-06-28 12:04

Trąba powietrzna, która pojawiła się w Holandii, zabiła dwie osoby i kolejne 10 raniła. Ogromy lej utworzył się w poniedziałek, 27 czerwca, nad ujściem rzeki Oosterschelde, a później powędrował w kierunku miasteczka Zierkizze. Zjawisku towarzyszył bardzo mocny wiatr, który uszkadzał i zrywał dachy, powalając drzewa. Trąba powietrzna zniszczyła też kościół.

Śmiertelna trąba wodna zaatakowała w Europie! Potężne zniszczenia

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, trąba powietrzna zabiła dwie osoby w Holandii. Zaczęła powstawać w poniedziałek, 27 czerwca, ok. godz. 13, nad nad ujściem rzeki Oosterschelde. Wodny lej przeniósł się następnie do miasteczka Zierkizze, zmieniając się w trąbę lądową. To tam doszło do największych zniszczeń, bo towarzyszący tornadu wiatr - wiejący z prędkością dochodzącą do 150-170 km/h - uszkadzał i zrywał dachy, łamał drzewa, doprowadzając nawet do zawalenia się fasady jednego z budynków. W wyniku działania trąby powietrznej śmierć poniosły dwie osoby, a kolejne 10 zostało rannych, choć poszkodowanych może być więcej. Trąba powietrzna, która pojawiła się w Holandii, nie była związana z działalnością mezocyklonu, więc jej niszczycielska siła jest dużym zaskoczeniem dla obserwatorów, tymczasem tornado osiągnęło stopień F1/F2 w skali Fujity.

Czytaj też: Gwałtowne burze wygrają z upałami?! Grożą nam zalane budynki i nie tylko. Bezlitosna prognoza pogody

Sonda
Czy widzieliście kiedykolwiek trąbę powietrzną/tornado?

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Trąba powietrzna zerwała dachy w Librantowej koło Nowego Sącza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE