Afrykańskie upały to dopiero początek pogodowej karuzeli. Zapowiadają szaleństwo za oknami

i

Autor: Shutterstock Afrykańskie upały to dopiero początek pogodowej karuzeli. Zapowiadają szaleństwo za oknami

Afrykańskie upały to dopiero początek pogodowej karuzeli. Zapowiadają szaleństwo za oknami

Lato w pełni, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego kraju. Od środy czekają nas afrykańskie upały, ale to dopiero początek tego, co będzie działo się w pogodzie. Słupki rtęci w termometrach nie pokażą mniej niż 36 stopni Celsjusza!

Lato w pełni i nic nie zapowiada, że w najbliższym czasie pożegnamy upały. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już teraz prognozuje od środy 29 czerwca afrykańskie upały i temperaturę dochodząca nawet do 36 stopni Celsjusza. A to dopiero początek tego, co zafunduje nam pogoda w Polsce. Ci co wybrali się na urlop w trzeciej dekadzie czerwca, z pewnością nie będą mieli powodów do narzekań.

Czytaj także: Śmiertelna trąba wodna zaatakowała w Europie! Potężne zniszczenia [WIDEO]

Już w środę możemy spodziewać się bardzo wysokiej temperatury. Słupki rtęci na naszych termometrach pokażą nawet 35 stopni Celsjusza. IMGW już teraz zapowiada lokalne występowanie burz, podczas których wiatr będzie osiągać nawet 70 km/h!

W czwartek 30 czerwca nie będzie lepiej. Temperatura maksymalna od 31°C do 36°C, nad morzem od 22°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, na zachodzie zachodni, nad morzem z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h.

Przeczytaj koniecznie: Użądlenie osy może być niebezpieczne! Co robić po użądleniu osy? Jak długo boli użądlenie i jak długo jest opuchlizna? [domowe sposoby]

Sytuacja zacznie się zmieniać dopiero w niedzielę. To właśnie tego dnia w całym kraju będzie występować zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na południowym wschodzie miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 29°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, na południu północny.

Niewykluczone, że przełom czerwca i lipca przyniesie w niektórych rejonach kraju największe upały od początku roku.

Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić
Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?