Gwałtowna zmiana pogody! We wtorek mniej deszczu, ale pojawi się inny problem

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Gwałtowna zmiana pogody! We wtorek mniej deszczu, ale pojawi się inny problem

Najnowsza prognoza

Gwałtowna zmiana pogody! We wtorek mniej deszczu, ale pojawi się inny problem [Prognoza IMGW na 16.05.2023]

2023-05-16 7:28

Pogoda na wtorek (16 mają 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) jest o wiele przyjemniejsza od tej z poniedziałku. Eksperci wskazują, że opadów deszczu będzie mniej, ale nie uwolnimy się od niebezpiecznych zjawisk meteo. Szczegóły prognozy IMGW analizujemy poniżej.

Gdy spojrzeliśmy na prognozę IMGW na początek tygodnia - złapaliśmy się za głowy. Na portalu "Super Expressu" zapowiadaliśmy wcześniej ulewne deszcze, ale w poniedziałek było ich stanowczo zbyt dużo. Na szczęście warunki atmosferyczne mają to do siebie, że lubią się szybko zmieniać i tak jest również w tym przypadku. Pogoda na wtorek wygląda już nieco lepiej. Mieszkańcy niektórych regionów kraju będą mogli schować parasole głębiej do szafy.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 16 maja?

Zdaniem synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Są też dobre wieści - burze wezmą sobie dzień wolny, a deszczu będzie zdecydowanie mniej niż w ostatnich godzinach.

- Przelotne opady deszczu, głównie w drugiej połowie dnia na południu krajuWiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny w porywach do 55 km/h, przeważnie z kierunków zachodnich, tylko na południu z kierunków wschodnich - analizują eksperci IMGW w prognozie na 16 maja. Do kierowców apelujemy o ostrożność, zwłaszcza na śliskich nawierzchniach.

Pogoda na dziś. Temperatura 16.05.2023

W temacie temperatur, IMGW niezmiennie ma dobre wieści. Wartości, odczytywane z termometrów będą typowe dla późnej wiosny, a nawet można mówić o przedsmaku lata.

Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 15°C na krańcach zachodnich, nad morzem i na Podhalu do 21 stopni Celsjusza na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu - podaje IMGW. 

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę, 16/17 maja

W prognozie IMGW na noc z wtorku na środę czytamy, że  zachmurzenie będzje duże z większymi przejaśnieniami na północy kraju. Na północy bez opadów lub początkowo słaby zanikający deszcz. W pozostałej części kraju opady deszczu, miejscami na południu o natężeniu umiarkowanym.

- Od Dolnego Śląska po Małopolskę prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm, lokalnie w woj. śląskim do 30 mm. Temperatura minimalna od 6°C na północnym zachodzie, około 10°C w centrum kraju, do 15°C na południowym wschodzie, w kotlinach sudeckich od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na południu kraju porywisty, z kierunków północnych i zachodnich - alarmuje IMGW. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy śledzisz ostrzeżenia IMGW?
Burze w Bydgoszczy. Tak wyglądało Stare Miasto tuż przed ulewą
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają