Cyklon znad Sahary dotrze aż do Polski! Przyniesie burze i skrajne temperatury

i

Autor: WikiImages/cc0/Pixabay.com Od kilku dni mieszkańcy Polski nie mogą narzekać na brak słońca, ale to się niedługo zmieni, bo do naszego kraju zbliża się cyklon znad Sahary, zdj. ilustracyjne

Załamanie pogody

Cyklon znad Sahary dotrze aż do Polski! Przyniesie burze i skrajne temperatury

2023-05-12 12:47

Od kilku dni mieszkańcy Polski nie mogą narzekać na brak słońca, ale to się niedługo zmieni, bo do naszego kraju zbliża się cyklon znad Sahary. Do załamania pogody dojdzie w poniedziałek, 15 maja, ale zanim to nastąpi, będziemy się cieszyć kulminacją niezwykle ciepłej aury, bo w niedziele prawie w całej Polsce będzie powyżej 20 stopni. Co nas czeka później?

Cyklon znad Sahary dotrze aż do Polski. Przyniesie burze i skrajne temperatury

W najbliższych dniach na pogodę w Polsce zacznie bardzo mocno wpływać cyklon znad Sahary - informuje TwojaPogoda.pl. Zgodnie z prognozami nie zdąży dotrzeć do naszego kraju przed poniedziałkiem, więc weekend, 13-14 maja, zapowiada się jeszcze na słoneczny i ciepły - w niedzielę na większości obszaru Polski będzie powyżej 20 stopni. Popadać może tylko lokalnie, i to tylko lokalnie. Co nas czeka od poniedziałku, 15 maja? Już poprzedzającej pierwszy dzień tygodnia nocy nad Śląsk i Małopolskę wkroczy cyklon z opadami deszczu, które w przeciągu następnych godzin obejmą cały kraj. Największe są spodziewane w północnej połowie kraju, gdzie mogą się również pojawić słabe burze. Lokalnie ilość deszczu może sięgnąć pułapu 15-20 mm. Na większości terenu Polski znacznie spadnie temperatura, która ma wynieść 10-12 stopni - blisko 20 kresek można się spodziewać jeszcze na północy i wschodzie, gdzie najpóźniej dotrze ochłodzenie.

- W kolejnych dniach padać będzie jeszcze częściej, miejscami intensywnie. Będą takie doby, kiedy spadnie w niektórych regionach ponad 30 litrów deszczu na metr kwadratowy. Musimy się też liczyć z burzami, których natężenie będzie rosnąć - informuje TwojaPogoda.pl.

Do kiedy potrwa załamanie pogody?

W tym samym czasie można się spodziewać skrajnych temperatur, w czasie rozpogodzeń znowu będzie 15-20 kresek, ale w momencie pojawienia się deszczu mogą one spaść nawet do ledwie 10 stopni. Taka pogoda utrzyma się prawie do końca tygodnia, 15-21 maja.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Park Jordana w Krakowie