Potężne ulewy przez cały tydzień! IMGW nie ma wątpliwości. Ten niż przyniesie totalne załamanie pogody

i

Autor: Marcin Wziontek / Super Express Potężne ulewy przez cały tydzień! IMGW nie ma wątpliwości. Ten niż przyniesie totalne załamanie pogody

Szykujcie parasole

Potężne ulewy od poniedziałku przez cały tydzień! IMGW nie ma wątpliwości. Ten niż przyniesie totalne załamanie pogody

2023-05-15 9:15

Prognoza ekspertów IMGW dla Polski nie zostawia złudzeń. Słońce ustąpi intensywnym opadom deszczu! Ulewy popsują plany Polakom. Niż i front atmosferyczny nie zamierzają oszczędzać naszego kraju. Kiedy będzie najgorzej? Najnowsze prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej analizujemy poniżej.

Synoptycy IMGW, którzy opracowali pogodę na najbliższy tydzień dla Polski złapali się za głowy! W połowie maja wielu myśli o wypoczynku na świeżym powietrzu, najlepiej w towarzystwie przyjemnych temperatur i słońca. Eksperci nie zamierzają owijać w bawełnę - najbliższe dni sprawią, że gromadnie sięgniemy po parasole. - W poniedziałek (15.05.2023 r. - dop. red.) od południowego zachodu nasunie się nad Polskę płytki niż wraz z frontem atmosferycznym, który spowoduje wyraźny wzrost zachmurzenia oraz intensywne opady deszczu - wyjaśniają przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza IMGW. Intensywne opady deszczu zaleją Polskę. Kiedy będzie najgorzej?

Jeszcze na początku weekendu cieszyliśmy się ładną pogodą. Synoptycy IMGW wskazują, że najtrudniejszy będzie początek trzeciego tygodnia maja. 

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże i całkowite z intensywnymi opadami deszczu na przeważającym obszarze kraju, jedynie na krańcach wschodnich umiarkowane. We wtorek zachmurzenie w całej Polsce duże lub całkowite i opady deszczu. Najbardziej intensywne opady prognozowane są na Podhalu. Lokalnie na Podkarpaciu możliwe również burze - alarmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ulewy nie odpuszczą. Fatalne prognozy dla Polski

W środę, 17 maja, od opadów deszczu uwolnią się zachodnie regiony naszego kraju. Na pozostałym obszarze zaobserwujemy dużo chmur i intensywne opady deszczu, czyli w skrócie - bardzo ponury klimat. Dzień później ulewy będą najbardziej odczuwalne na wschodzie. Warto śledzić lokalne komunikaty meteo. Przy intensywnych ulewach trzeba uważać, zwłaszcza za kierownicą. Eksperci IMGW zwracają uwagę na dużą dynamikę.

- Z powodu niepewnego układu pola ciśnienia w najbliższym tygodniu możliwe są istotne przeskoki w typie pogody, szczególnie w zakresie stref najbardziej intensywnych opadów deszczu. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco aktualizacji naszych prognoz - przekazują "Super Expressowi" przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Analizy będziemy podawać również w naszym pogodowym oddziale. Warto być z nami codziennie!

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Pierwsza w październiku burza w Lesznie