Grad i krupa śnieżna atakują. Ekspert IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą

i

Autor: LoraPalner/cc0/Pixabay.com Wtorek, 27 września, przywita Polaków nie najlepszą pogodą, a jak ostrzega IMGW, mogą się nawet pojawić burze z gradem lub krupą śnieżną

Najnowsza prognoza pogody

Grad i krupa śnieżna atakują. Ekspert IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą

2022-09-27 9:59

Wtorek, 27 września, przywita Polaków nie najlepszą pogodą, a jak ostrzega IMGW, mogą się nawet pojawić burze z gradem lub krupą śnieżną. Zachmurzenie utrzyma się przez cały dzień, a do tego pojawią się przelotne opady deszczu. Najzimniej będzie tradycyjnie w północno-wschodniej części Polski, a najwyższe temperatury pojawią się w centrum i na Wybrzeżu.

Grad i krupa śnieżna atakują. Ekspert IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą

Burze z gradem lub krupą śnieżną - nawet takiej pogody można się spodziewać we wtorek, 27 września, w Polsce. IMGW ostrzega, że duże zachmurzenie utrzyma się przez cały dzień i we wszystkich regionach kraju może przelotnie padać deszcz. Największe opady spodziewane są na zachodzie, gdzie mogą sięgnąć 15 mm. Pogoda w Polsce będzie do złudzenia przypominać tę z poniedziałku, 26 września, i podobne będą też temperatury. Najmniej kresek, bo 12-13, pokażą termometry w północno-zachodniej części kraju, natomiast najcieplej będzie w centrum i na Wybrzeżu - 18 stopni. Jak dodaje IMGW, 14 kresek będzie na Podhalu. Tej pogodzie będzie towarzyszył słaby i umiarkowany wiatr wiejący z południa.

- Słoneczna aura, która towarzyszyła nam w ostatnich dniach, to przejściowa sytuacja. W najbliższych dniach raczej będzie dominować cyrkulacja zachodnia i deszcz. Może ta pogoda nie będzie bardzo brzydka i zła, ale zdecydowanie będzie więcej deszczu i chmur niż słońca – mówi PAP Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Brzydka wersja jesieni. We wtorek Polskę zaatakują deszcze, burze i porywisty wiatr [Prognoza IMGW na 27.09.2022]

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?
Baśniowy Ogród Świateł w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają