Gęste mgły i deszcz to nie wszystko! Taki będzie wtorek za oknami [Prognoza IMGW na 15.11.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Gęste mgły i deszcz to nie wszystko! Taki będzie wtorek za oknami [Prognoza IMGW na 15.11.2022]

Uwaga na drogach!

Gęste mgły i deszcz to nie wszystko! Taki będzie wtorek za oknami [Prognoza IMGW na 15.11.2022]

2022-11-15 9:27

Pogoda na wtorek (15 listopada 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zachwyca. Kierowcom ponownie życie będą utrudniać mgły, a gdzieniegdzie może słabo popadać deszcz. W górach przybędzie śniegu. Sprawdzamy, gdzie 15.11.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza prognoza IMGW na najbliższe godziny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) poinformował, że we wtorek (15 listopada 2022 r.) Europa zachodnia będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Atlantykiem oraz związanym z nim układem frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska południowo-wschodnia będzie na skraju wyżu z centrum w rejonie Morza Czarnego; pozostały obszar na skraju niżu z ośrodkiem głównym nad północnym Atlantykiem. Po południu, na północy kraju, zaznaczy się wpływ frontu związanego z niżem znad Estonii. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Jak to wszystko wpłynie na pogodę w najbliższych godzinach? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 15 listopada?

Zanim zimowa aura na dobre zagości w Polsce, przed nami typowo jesienny wtorek. Warunki atmosferyczne będą bardzo podobne do tych, które były z nami na samym początku tygodnia. Raz jeszcze przekazujemy nasz apel o ostrożność, skierowany do kierowców z całej Polski.

- Zachmurzenie będzie duże, większe przejaśnienia i rozpogodzenia na południu i zachodzie. Na północnym wschodzie i południu słabe opady deszczu, w Tatrach możliwy śnieg. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, ale gdzieniegdzie może się ona utrzymywać do godzin południowych. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Podkarpaciu porywisty, z kierunków południowych i zachodnich - podaje IMGW w prognozie na 15 listopada.

Prognoza pogody. Temperatura 15.11.2022

Jeżeli szukać dobrych, pogodowych wieści, związanych z 15 listopada, to dotyczą one temperatur. Dwucyfrowe wartości odczytają z termometrów mieszkańcy Opola, Wrocławia i okolic. - Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Pomorzu, około 10 stopni w centrum, do 12 stopni na południu - podaje IMGW w najnowszej prognozie.

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę 15/16 listopada

W nocy zachmurzenie będzie duże, większe przejaśnienia na zachodzie i południowym zachodzie. Miejscami, z wyjątkiem zachodu i południowego zachodu, opady deszczu; w rejonach podgórskich Karpat i na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, w Tatrach śniegu. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 10 cm w Tatrach. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -2°C w rejonach podgórskich, około 3°C w centrum, do 7°C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, z kierunków wschodnich.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają