Gęste mgły i deszcz to nie wszystko! Taki będzie wtorek za oknami [Prognoza IMGW na 15.11.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Gęste mgły i deszcz to nie wszystko! Taki będzie wtorek za oknami [Prognoza IMGW na 15.11.2022]

Uwaga na drogach!

Gęste mgły i deszcz to nie wszystko! Taki będzie wtorek za oknami [Prognoza IMGW na 15.11.2022]

2022-11-15 9:27

Pogoda na wtorek (15 listopada 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zachwyca. Kierowcom ponownie życie będą utrudniać mgły, a gdzieniegdzie może słabo popadać deszcz. W górach przybędzie śniegu. Sprawdzamy, gdzie 15.11.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza prognoza IMGW na najbliższe godziny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) poinformował, że we wtorek (15 listopada 2022 r.) Europa zachodnia będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Atlantykiem oraz związanym z nim układem frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska południowo-wschodnia będzie na skraju wyżu z centrum w rejonie Morza Czarnego; pozostały obszar na skraju niżu z ośrodkiem głównym nad północnym Atlantykiem. Po południu, na północy kraju, zaznaczy się wpływ frontu związanego z niżem znad Estonii. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Jak to wszystko wpłynie na pogodę w najbliższych godzinach? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 15 listopada?

Zanim zimowa aura na dobre zagości w Polsce, przed nami typowo jesienny wtorek. Warunki atmosferyczne będą bardzo podobne do tych, które były z nami na samym początku tygodnia. Raz jeszcze przekazujemy nasz apel o ostrożność, skierowany do kierowców z całej Polski.

- Zachmurzenie będzie duże, większe przejaśnienia i rozpogodzenia na południu i zachodzie. Na północnym wschodzie i południu słabe opady deszczu, w Tatrach możliwy śnieg. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, ale gdzieniegdzie może się ona utrzymywać do godzin południowych. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Podkarpaciu porywisty, z kierunków południowych i zachodnich - podaje IMGW w prognozie na 15 listopada.

Prognoza pogody. Temperatura 15.11.2022

Jeżeli szukać dobrych, pogodowych wieści, związanych z 15 listopada, to dotyczą one temperatur. Dwucyfrowe wartości odczytają z termometrów mieszkańcy Opola, Wrocławia i okolic. - Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Pomorzu, około 10 stopni w centrum, do 12 stopni na południu - podaje IMGW w najnowszej prognozie.

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę 15/16 listopada

W nocy zachmurzenie będzie duże, większe przejaśnienia na zachodzie i południowym zachodzie. Miejscami, z wyjątkiem zachodu i południowego zachodu, opady deszczu; w rejonach podgórskich Karpat i na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, w Tatrach śniegu. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 10 cm w Tatrach. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -2°C w rejonach podgórskich, około 3°C w centrum, do 7°C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, z kierunków wschodnich.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady