Ekspert IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami. To nie wszystko!

i

Autor: TekstOke/cc0/Pixabay.com Gęste mgły znowu zawitają do Polski - ostrzega ekspert IMGW Kamil Walczak

Prognoza pogody

Ekspert IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami. To nie wszystko!

2022-11-14 9:35

Gęste mgły znowu zawitają do Polski - ostrzega ekspert IMGW Kamil Walczak. Szczególnie kierowcy powinni uważać na nie w poniedziałek, 14 listopada, rano i w godzinach wieczornych. To nie wszystko, bo z kolei drugi dzień obecnego tygodnia, 14-20 listopada, może być jednocześnie ostatnim w tym roku dniem z ciepłymi, ale jak na tę porę roku, temperaturami.

Ekspert IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami. Wtorek, 15 listopada, to ostatni tak ciepły dzień?

Ekspert IMGW Kamil Walczak ostrzega w rozmowie z PAP przed gęstymi mgłami, które w poniedziałek, 14 listopada, mogą utrudnić życie kierowcom. Ograniczona do 200 m widoczność będzie im doskwierać rano i w godzinach wieczornych, ale głównie na terenach podgórskich. Na początku tygodnia, 14-20 listopada, nasz kraj będzie się znajdował w zasięgu wyżu z centrum na pograniczu Łotwy i Białorusi. Mimo że do Polski napływać będzie relatywnie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie, to będzie jeszcze ciepło.

- Na wschodzie w centrum kraju zachmurzenie będzie duże z lokalnymi opadami mżawki. Nad resztą kraju więcej słońca z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-9 stopni Celsjusza na wschodzie do 13-14 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach może osiągać do 90 km/h - mówi PAP Walczak, analizując pogodę na poniedziałek.

Ochłodzenie w drugiej połowie tygodnia, 14-20 listopada

Z kolei wtorek, 15 listopada, może być ostatnim tak ciepłym dniem w tym roku. Nie tylko pod względem temperatury pogoda będzie przypominać tę z poniedziałku. Jeszcze w nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, ale więcej chmur znowu na wschodzie Polski - tam i na południu kraju znowu pojawią się mgły. Na dobre ochłodzi się od środy, 16 listopada - w drugiej połowie tygodnia, 14-20 listopada, słupki rtęci w dzień nie pokażą więcej niż 4-5 stopni.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy uważasz, że w tym roku będzie zima stulecia?
Kąpiel w biało-czerwonych barwach. Szczecińskie morsy uczciły Święto Niepodległości
Nasi Partnerzy polecają