Wichury do 90 km/h w górach, gęste mgły i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 14.11.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Wichury do 90 km/h w górach, gęste mgły i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 14.11.2022]

Jesień w pełni

Wichury do 90 km/h w górach, gęste mgły i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 14.11.2022]

2022-11-13 18:55

Pogoda na poniedziałek (14 listopada 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przypomina nam, że zbliżamy się do połowy listopada. Towarzyszyć nam będzie typowo jesienna aura, ze słabymi opadami deszczu, mgłami, a w górach silnym wiatrem. Szczegóły prognozy IMGW na najbliższe godziny znajdziecie poniżej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informuje, że w poniedziałek (14 listopada 2022 r.) w Europie od Skandynawii, przez wschodnią i częściowo środkową Europę, po Bałkany i rejon Morza Czarnego będzie się rozciągać wyż z centrum na pograniczu Łotwy i Białorusi. Pozostały obszar kontynentu będzie na skraju rozległego układu niżowego znad Atlantyku. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu. Pozostaniemy w nieco chłodniejszej masie powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w poniedziałek w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać. Jakie jeszcze niespodzianki będzie miała dla nas pogoda na samym początku tygodnia?

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 14 listopada?

Po długim weekendzie wrócimy do pracy w towarzystwie typowo jesiennej aury. Warunki atmosferyczne będą adekwatne do połowy listopada. Do kierowców będziemy po raz kolejny apelowali o ostrożność, bo widoczność będzie ograniczona.

- W poniedziałek, w ciągu dnia we wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite i opady mżawki. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie i w górach zachmurzenie małe. Początkowo w wielu miejscach kraju, a zwłaszcza na południu, gęste mgły ograniczające widzialność do 200 m. Wiatr przeważnie słaby, jedynie wysoko w Sudetach silny i bardzo silny, od 50 km/h do 70 km/h, w porywach 90 km/h, słabnący do 70 km/h, południowo-wschodni - przekazuje IMGW.

Prognoza pogody. Temperatura 14.11.2022

W temacie temperatur, które będą z nami na początku tygodnia również próżno szukać niespodzianek. Jesienne wartości odczytamy z termometrów w całej Polsce. - Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około 11 st. w centrum do 14 st. na południowym zachodzie - podaje Instytut.

Prognoza IMGW na noc z poniedziałku na wtorek 14/15 listopada

IMGW prognozuje, że w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami zwłaszcza we wschodniej i południowej części kraju. Miejscami życie będą utrudniać silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 2 st. do 5 st., cieplej nad morzem do 7 st., a chłodniej w rejonach podgórskich od minus 3 st. do plus 1 st. Wiatr słaby, jedynie w Sudetach początkowo dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Złota jesień nad Pogorią z lotu ptaka