Dziwne zjawiska pogodowe. Prognoza dla Polski

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Front na Polską przynosi pogodowy rollercoaster! Termometry szaleją / Zdjęcie poglądowe

Front nad Polską przynosi pogodowy rollercoaster! Termometry szaleją

2021-09-28 9:55

Pogoda w Polsce znów zaskakuje. Wszystko za sprawą frontu, który działa na terenie naszego kraju. Gdzieniegdzie jest przyjemnie i słonecznie, ale są też regiony, które zmagają się z opadami deszczu. Meteorolodzy ostrzegają, że we wtorek (28.09.2021) może zagrzmieć. Na termometrach widzimy zarówno letnie wartości, jak i temperatury typowe dla późnej jesieni. Oto najnowsza prognoza pogody.

Front nad Polską. Prognoza pogody zaskakuje

Końcówka września przynosi ciekawe pogodowe zawirowania w Polsce. Prognoza na wtorek (28.09.2021) mówiła zarówno o opadach deszczu, jak i przyjemnej słonecznej pogodzie. Rzeczywiście, w zależności od regionu mamy zupełnie inne warunki atmosferyczne. Zdecydowanie gorzej jest na zachodzie. Mieszkańcy m.in. Zielonej Góry muszą pamiętać o parasolach, podczas gdy we wschodnich rejonach kraju panuje przyjemna pogoda. Ciekawie jest też pod względem temperatury. - Na pogodnym wschodzie spadła do zaledwie 3–5 st. C, zaś na pochmurnym zachodzie utrzymała się na poziomie 14–16 st. C - podają eksperci serwisu pogoda.onet.pl.

Czytaj też: Ekspert IMGW o początku zimy 2021. Ta prognoza rozwiewa wątpliwości. Zobacz szczegóły!

Prognoza pogody. Front atmosferyczny w Polsce

Jakie będą kolejne godziny? Czekają nas kolejne zawirowania pogodowe. Potwierdzają to specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którzy ostrzegają m.in. przed burzami i konkretnymi opadami deszczu.

- W zachodniej połowie kraju i na krańcach południowych zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Od Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk możliwe lokalne burze. W czasie burz prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane - czytamy w serwisie IMGW.

Zróżnicowanie temperatur również będzie spore. - Temperatura maksymalna od 13°C na Suwalszczyźnie i w regionach podgórskich Karpat, około 17°C w centrum, do 20°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, wschodni i południowo-wschodni, na zachodzie kraju skręcający na kierunki zachodnie - informuje IMGW.

Na zachodzie pogoda negatywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Biomet będzie za to korzystny w centrum i na południu kraju. Kierowcy muszą uważać w godzinach nocnych. W nocy z wtorku na środę - miejscami ma zachodzie i południowym zachodzie kraju oraz w dolinach górskich - pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają