Złota polska jesień nie dla wszystkich! Zaskakujące prognozy pogody na najbliższe dni

2021-09-27 17:51
Złota polska jesień nie dla wszystkich! Zobacz prognozy pogody na najbliższe dni
Autor: pixabay.com Złota polska jesień nie dla wszystkich! Zobacz prognozy pogody na najbliższe dni

Nie na takie informacje czekali miłośnicy jesieni. Jak się okazuje, w tym roku będzie ona miała dwa oblicza i nie wszyscy będą mieli okazję się nią nacieszyć. Jak informuje IMGW, w ciągu najbliższego tygodnia należy spodziewać się słońca i przyjemnych temperatur w ciągu dnia, jednak są regiony Polski, w których niestety będzie deszczowo i ponuro.

Złota polska jesień nie dla wszystkich! Zobacz prognozy pogody na najbliższe dni

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najbliższy tydzień będzie z typowo jesienną pogodą. Na południu kraju możliwe będą temperatury dochodzące do 23 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, gdzie termometry wskażą około 14-16 stopni. Do Polski będzie napływało powietrze z południowego wschodu i południa, a przejściowo z zachodu.

Zobacz: Zmiana czasu 2021. Będziemy spali dłużej. Kiedy przesuwamy wskazówki zegarów? [ZMIANA CZASU Z LETNIEGO NA ZIMOWY]

We wtorek słonecznie będzie na wschodzie, południu i w centrum kraju. Chmury pojawią się w pasie od Pomorza po Kujawy i Warmię oraz na zachodzie Polski. Okresami możliwe są opady deszczu, a na północnym zachodzie możliwe także słabe burze. Od 14 stopni na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 18 w centrum kraju i 20 na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na zachodzie skręcający na północno-zachodni i północny.

W środę więcej chmur, z których spadnie deszcz na zachodzie i południu kraju. Nadal pogodnie będzie na wschodzie i w centrum. Po południu temperatura wyniesie od 14 st. C na północnym wschodzie do 20 st. C na południowym zachodzie. W czwartek deszczowe chmury powędrują na wschód, a na zachodzie powinno być więcej słońca. Do Polski napłynie chłodniejsze powietrze znad Atlantyku, który przyniesie ochłodzenie w całym kraju. Temperatury maksymalne wyniosą od 12 do 15 stopni.

W piątek i w sobotę zacznie znów napływać cieplejsze powietrze z południa, będzie więcej słońca i prawie bez deszczu. Temperatura maksymalna od 14 stopni, 16 st. na północnym wschodzie do 18-20 st. C, a lokalnie 22 stopni Celsjusza na południowym zachodzie i zachodzie. Pod koniec tygodnia będzie wiał silniejszy wiatr, zwłaszcza na zachodzie Polski i w rejonach podgórskich, który w porywach może osiągać prędkość do 60 km/h. W niedzielę na ogół pogodnie, tylko na północnym zachodzie możliwy deszcz, temperatura bez większych zmian.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE